Alain Henry, właściciel i współzarządzający Padel Club du Mas w Perpignan dzieli się z nami historią tego rodzinnego klubu, który dokonał radykalnej zmiany, przekształcając wszystkie swoje korty tenisowe w korty tenisowe. padel.

Historia i ewolucja klubu

„Jestem zarówno właścicielem, jak i współzarządzającym firmą Padel Mas Clubz Frédériciem TAP, a także jestem trenerem padel. Nasz klub był pierwotnie firmą rodzinną założoną w 1981 roku, skupiającą się głównie na tenisie, posiadającą 4 korty. W 2005 roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o 5 kortów do squasha. Przygoda padel zaczęło się w 2012 roku, kiedy nieużywaną przestrzeń przekształciliśmy w tor padel. W tamtym czasie było bardzo niewiele witryn oferujących takie oferty padel we Francji.

Fred Tap i Alain Henri Club Du Mas

W obliczu rosnącego entuzjazmu dla padelstopniowo zastępowaliśmy nasze korty tenisowe kortami tenisowymi. padel. Ta ewolucja doprowadziła nas do radykalnej zmiany, odkąd przeszliśmy od gry w 100% w tenisa do gry w 100% w tenisa. padel. Dziś mamy 6 torów krytych i 4 tory zewnętrzne, co moim zdaniem plasuje nas wśród nielicznych klubów, którym udało się dokonać takiej metamorfozy.

Przejście z tenisa do padel 

„Przejście od tenisa do padel było stymulowane rosnącym zainteresowaniem tym sportem, który na początku był jeszcze mało znany. W 2012 roku było tylko około stu graczy z padel regularny. Rosnący popyt wygenerował dynamikę, która skłoniła rozwój klubu do odpowiedzi na ten entuzjazm. Po nadejściu zawodów musieliśmy nieco bardziej rozwinąć klub, aby wesprzeć ekspansję padel. 

Kiedy pozostały już tylko 2 z 4 kortów tenisowych, utrzymanie tenisa stało się wyzwaniem. W 2021 roku podjęto decyzję o usunięciu dwóch ostatnich kortów tenisowych ze względu na małą liczbę pozostałych tenisistów. Takie podejście pozwoliło wielu tenisistom w klubie odkryć padel. Część z nich z pewnością przyjęła tzw padel i nadal są aktywnymi członkami klubu.”

Padel Mas Club

Strategie promowania padel

„W naszym dziale tzw padel jest niezwykle rozwinięta, a nasz klub od 2012 roku cieszy się dobrą opinią w tym sporcie. Aby przyciągnąć zawodników, organizujemy turnieje i wydarzenia. Poza tymi inicjatywami nie musieliśmy wdrażać konkretnych strategii promocyjnych padel. Entuzjazm dla tego sportu w naszym klubie rozprzestrzeniał się głównie drogą ustną. Zadowolenie naszych członków odegrało ważną rolę, ponieważ polecali nas innym, co przyczyniło się do wzrostu naszej popularności i bazy graczy.

Zwykle organizujemy 1 lub 2 zatwierdzone turnieje każdego miesiąca, co wydaje nam się idealną równowagą, aby zaspokoić potrzeby zarówno graczy wyczynowych, jak i tych, którzy po prostu szukają przyjemności z gry. W każdym miesiącu jeden weekend poświęcony jest naszemu comiesięcznemu turniejowi. Wyjątkowo latem zwiększamy tempo, oferując jeden turniej tygodniowo.”

Przewidywanie ewolucji padel

„Obecnie nie ma planów rozbudowy klubu o nowe boiska. Nasza strategia polega raczej na przewidywaniu ewolucji padel w ciągu najbliższych 3-4 lat planując swoje działania tak, aby wyprzedzać trendy, a nie reagować na zmiany w miarę ich pojawiania się. Zawsze takie mieliśmy podejście i nadal je stosujemy, aby utrzymać przewagę. Jeśli chodzi o rozbudowę naszego obiektu, przestrzeń klubowa nas trochę ogranicza.”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.