Wywiad z Aldrikiem Bourgierem, menadżerem ds. innowacji, badań i rozwoju w firmie Babolat podczasinauguracja Babolat Padel Studio.

Nowy asortyment dla kobiet

„W tym roku wprowadzamy na rynek linię damską, w której mamy przenikliwe plany, które pozwalają na kompromis między władzą a kontrolą. Zadaliśmy sobie pytanie, w jaki sposób rzadko używane obszary mogą stać się przydatne”.

„Chcieliśmy zaakcentować pewne cechy kobiet, zwłaszcza obsługę i wagę. Są to rakiety, które są nieco cieńsze (36 mm w porównaniu do 38 mm) i korzystają z opatentowanego przez nas systemu wiercenia.

Otwory w rakietach padel

„Czy będzie rakieta padel bez dziury Babolat ? Dziś tego nie zdradzę. Z drugiej strony mogę powiedzieć, że sposób wiercenia odbywa się na rakiecie padel, jest to bardzo ważne dla szybkości przenikania w powietrze. To wcale nie jest trywialne padel, a także umożliwia zarządzanie powierzchniami uderzeń, które stanowią kompromis między mocą a kontrolą.

„Wszystko jest kwestią kompromisu: dziś nie możemy powiedzieć, że chcę najpotężniejszej, najwygodniejszej i najbardziej zwrotnej rakiety na świecie”.

Co zrobić przeciwko „padel-łokieć" ?

„Możemy szukać nieco innych materiałów. Pracujemy na piankach lub materiałach naturalnych, materiałach amortyzujących. Trzeba uważać, bo jest dobre i złe tłumienie. Nie może to niszczyć wrażeń. Niektóre materiały pozwalają dobrze wyczuć piłkę i chronić ramię.

„Tutaj znowu jest to historia kompromisu, trzeba umieścić odpowiedni materiał we właściwym miejscu i nie odcinać się od wrażeń i czucia podczas uderzania”.

Dwa kluczowe punkty w rakiecie

„Rakieta to kompromis pomiędzy dwiema bardzo ważnymi rzeczami. Pierwszą z nich jest kształt, który pozwala na umieszczenie słodkiego punktu w różnych miejscach. Drugą kwestią jest jego konstrukcja. Pianka jest jego częścią, ale większą częścią rakiety padel pochodzi z materiałów kompozytowych: szkła, węgla i dodatkowych materiałów, które wprowadziliśmy w celu zarządzania wibracjami.

Popularne materiały naturalne

„Dziś coraz częściej wykorzystuje się włókno lniane, uważam, że jest to materiał przyszłości, który pozwala zachować zarówno sztywność, jak i amortyzację.”

„Droga do materiałów naturalnych i bardziej przyjaznych dla środowiska sprawia, że ​​jesteśmy bardzo zajęci”.

Znajdź cały wywiad tuż poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !