Zapytany El Partidazo de COPE, Ale Galan powrócił do powodów, które kilka dni temu skłoniły go do rozstania się z Juanem LeBronem.

Po pierwsze, Madrylijczyk rozwiał wątpliwości tych, którzy sądzili, że po wydarzeniach w Katarze obaj mężczyźni nie pojawią się w Acapulco. Ci, którzy utworzą parę numer 1, będą w Meksyku i to z zamiarami!

„Jesteśmy profesjonalistami i postaramy się pożegnać w najlepszy sposób, mam nadzieję, że będzie to zwycięstwo. Właśnie wygraliśmy w Riyadzie i myślę, że po pokonaniu kontuzji znacznie poprawiliśmy się na korcie, więc myślę, że możemy zakończyć sezon w dobrym stylu.

Następnie wyjaśnia, jak mocno podejrzewaliśmy, że decyzja nie wynika z występów na boisku jego byłego kolegi z drużyny. Rzeczywiście para Galan / Lebron jest niewątpliwie jedną z najlepszych na świecie, ale nastroje mieszkańca Kadyksu wyraźnie zwyciężyły nad cierpliwością Madrileniańczyka, który w związku z tym podjął trudną, ale oczywiście dla niego niezbędną decyzję: "Myślę, że się tego nie spodziewał i żaden z nas nie jest szczęśliwy, że znajduje się w takiej sytuacji, gdy sezon dopiero się zaczyna. (...) To nie jest decyzja sportowa. Gracze czasami się rozdzielają, to powszechna rzecz.

Niemniej jednak, nawet jeśli zrozumiemy, że tymi słowami chce szybko przejść do czegoś innego, Ale nadal pozostaje naznaczony długą sceną z Lebronem: „Mimo że od razu poczułem się dobrze z Chingotto, dziwnie było mieć w pobliżu innego partnera, ponieważ jestem przyzwyczajony do regularnych treningów i gry z Juanem”. Mimo to wydaje się już bardzo szczęśliwy jego wyboru : „Wrażenia są bardzo dobre, to pierwsza osoba, do której zadzwoniłem i myślę, że będziemy się bardzo dobrze dogadywać”.

Zobaczymy to w Wenezueli podczas oficjalnego debiutu tej pary. Ale wcześniej pozostaje im ostatni turniej, w którym Juan i Ale będą starali się zakończyć w najpiękniejszy sposób tę współpracę, która będzie jedną z najbardziej owocnych w historii!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !