We wtorek, 12 lipca, w Paryżu na legendarny stadion Roland-Garros przybyli światowi numer jeden. Z tej okazji, Padel Magazine miałem okazję porozmawiać z Alejandro Galan.

"To bardzo poruszające być tutaj, miałem gęsią skórkę, kiedy poszedłem na dwór Philippe Chatriera. Nigdy tam nie byłem ze swojej strony, a żeby zobaczyć to z padel jest jeszcze piękniej (śmiech)."

„Roland-Garros to mityczne miejsce do uprawiania sportu”

„Naprawdę chcę grać i już czujesz tego ducha, tę atmosferę, jaką może tu wydzielać sport. Czy jesteś miłośnikiem tenisa, padel czy inny sport wszyscy wiedzą, że Roland-Garros to mityczne miejsce. To bardzo poruszające być tutaj i bardzo się z tego cieszę. Ponadto zobacz, że padel zaszedł tak daleko, jest spektakularny.”

„Naprawdę lubię Paryż. Od Walentynek, kiedy przyjechałam po raz pierwszy, to prawda, że ​​często wracam i uwielbiam to !

chatrier Roland Garros padel Greenweez 2022
Dwór Philippe Chatrier

„Nie wiem, co się stanie, gdy skończy się nasz kontrakt z WPT”

„Uważam za niefortunne nieobecność Tapii i Sanyo na tych zawodach. Wiem, że też chcieliby tu być, ponieważ powiedzieli to publicznie, ale nie są jedynymi i prawdą jest, że życzę wszystkim graczom spełnienia ich życzeń i mam szczerą nadzieję, że wszyscy możemy skorzystać z tego, czym jesteśmy obecnie przeżywa”.

"Jeśli chodzi o kondycję fizyczną to na pewno nie jest to łatwe, ale wiedzieliśmy, co nas czeka. Zaliczyliśmy dobry okres przedsezonowy, a moje ciało wydaje się jak na razie dobrze radzić sobie. Jestem bardzo zadowolona z rytmu, z jakim mamy obecnie do czynienia Juan Lebron".

Lebron Galan półfinał Premier padel włoski major 2022

„Nie wiem, co się stanie, gdy nasza umowa z World Padel Tour się skończy, wiem, że gracze i ja ogromnie czerpiemy korzyści z tego typu zawodów i patrzenia, jak rozwija się ten sport. Jeśli w przyszłości będziemy mogli wybrać tutaj, w którym turnieju zagramy i że decyzja należy do graczy, zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie. Jedno jest pewne: na korcie Philippe Chatriera tam zostaniemy (śmiech)”.

„Nie mogę się doczekać, aby móc uczestniczyć w Premier Padel z Madrytu ”

"Le Premier Padel de Madrid to wydarzenie, którego nie chcę przegapić. Madryt jest stolicą padel, to jest mój dom, a Wizink to spektakularne miejsce. Cieszymy się, że będziemy mogli się nim cieszyć”.

Ponieważ turniej odbędzie się na początku sierpnia, w środku wakacji, zapytaliśmy Ale, czy sądzi, że Wizink może się łatwo zapełnić w tym tygodniu.

„W Madrycie jest wielu ludzi i myślę, że w Hiszpanii naprawdę chcą przeżyć takie turnieje, więc tak myślę, że stadion będzie mógł się zapełnić i już nie mogę się doczekać”.

„Chcemy zdobywać więcej tytułów”

„Jestem zadowolony z naszego poziomu gry w tym sezonie, to pierwszy rok, w którym graliśmy tak wiele finałów, jesteśmy znacznie bardziej spójni, z wyjątkiem dwóch turniejów, w których nie pokazaliśmy naszego najlepszego poziomu. Chcemy zdobywać więcej tytułów, ale nie możemy zapominać, że tydzień po tygodniu i biorąc pod uwagę mało czasu na odpoczynek, czasami zdarza się, że nasze baterie nie są naładowane w 100%”.

Poziom jest znakomity wśród naszych przeciwników. Pochodzimy z Walencji, ćwiczyliśmy znakomicie padel. Mieliśmy okazję zakończyć mecz w finale, ale Sanyo Gutierrez i Agustin Tapia nie poddali się i przez resztę meczu podnieśli swój poziom. Byli lepsi iw pełni zasłużyli na to zwycięstwo.

Rafa Nadal kilkakrotnie mówił, że czuł dobre wibracje, magię, kiedy był w Roland-Garros. Czy numer 1 też je czuje?

„To prawda, że ​​to coś, co czujesz będąc tutaj i mam nadzieję, że ta magia nam towarzyszy”

Poniżej znajdziesz ten wyjątkowy wywiad z Alejandro Galan w języku hiszpańskim.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.