Ale Galan, numer 1 w WPT przeniósł się do Z5 z Zidane. Po rozmowie na przyszłość obwodów profesjonalnychi na World Padel Tour i Francjiopowiada o swoim dzieciństwie i swoich początkach w padel.

Lorenzo Lecci López: Zanim zaczniemy mówić o Galan z WPT, chcielibyśmy porozmawiać o małym Alejandro. Jak zacząłeś padel ?

Ale Galán: „Zacząłem, gdy rakieta była większa ode mnie! Grałem na boisku w rezydencji mojego domu. Bawiliśmy się z moją siostrą, z innymi sąsiadami. Miałem 5 lub 6 lat. Byłem najmniejszy ze wszystkich i zawsze chciałem wygrać. Zaczęliśmy trenować trochę poważniej i tak mnie wciągnęło padel.

Alba i Ale Galan
Obraz arkosport

Lorenzo Lecci López: Twoja siostra Alba Galán jest starsza od ciebie o 4 lata. W jakim wieku zacząłeś ją bić? (dobrze, jeśli ją pokonasz ...)

Ale Galán: „{Śmiech} Był moment przegięcia, kiedy zaczęliśmy się kłócić i od tego momentu przestaliśmy razem grać. Kiedy dorosłam i zaczęłam mieć taką posturę, zaczęłam ją bić!”

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można go zobaczyć na różnych międzynarodowych konkursach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach.