Największą mistrzynią wszechczasów jest ona. Alejandra Salazar pozostanie graczem z największą liczbą tytułów na liście World Padel Tour. Daleko przed swoim wicemistrzem, jego była partnerka Gemma Triay, Ale Salazar na zawsze zapisze się w historii toru.

Alejandra Salazar to prawdziwa legenda padel. Jego osiągnięcia są najbardziej imponujące: 5 razy Mistrz świata, 8 razy mistrz Hiszpanii i 52 utworów na World Padel Tour.

Ten rok 2023 był wyjątkowy dla Ale, ponieważ ofiara od kontuzji nadgarstka w czerwcu musiała odejść od stoków. Ta kontuzja doprowadzi dwa miesiące później rozstanie z kultowym partnerem : Gemma Triay. Przed Menorcaną, od 2015 do 2018 roku była związana z Marta Marrero. Połączy siły z jednym ze swoich największych obecnych rywali: Ariana Sanchez.

PARAGWAJ OPEN ALE SALAZAR

Ostatni tytuł Salazara datuje się na 26 marca, podczas Paraguayan Open, kiedy była jeszcze związana z Gemmą Triay. Od tego czasu nic więcej dla zawodnika z Madrytu. 5 półfinałów przed jego kontuzją, tylko 2 od czasu jego powrotu z nowym partnerem, Sofia Araujo.

Pomimo tego roku wzlotów i upadków Alejandra Salazar jest teraz pewna, że ​​pozostanie najbardziej utytułowaną zawodniczką na turniejach. World Padel Tour. Od 52 roku ma na swoim koncie 2013 tytuły, 16 więcej niż Gemma Triay.

Bez wątpienia jest największą mistrzynią.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.