Na stadionie Roland-Garros światowe numery 1 Alejandro Galán i Juan Lebrón wygrali pierwszą edycję Greenweez Paris Premier Padel Major, który odbył się w dniach 10-17 lipca. To wydarzenie, które w tym tygodniu zgromadziło najlepszych graczy na świecie, spotkało się ze sportowym i popularnym sukcesem. 

Nr 1 nasiona Alejandro Galan et Juan Lebrón potwierdzili swój status ulubionych. Hiszpańska para musiała jednak stoczyć trzy sety (6-3 4-6 6-4), aby wygrać przed Argentyńczykami Federico Chingotto et Juan Tello, rozstawiony nr 4.

Zespoły 56 wzięła udział w finałowym stole Greenweez Paris Premier Padel Major dla łącznie rozegrano 55 meczów (stół końcowy).

To pierwsze wydanie Greenweez Paris Premier Padel Major okazał się sukcesem sportowym, ale i popularnym. Widzowie 25 000 przyjechał w tym tygodniu, aby wziąć udział w Stade Roland-Garros na największym turnieju w padel nigdy nie zorganizowany we Francji. Udało im się odkryć tę spektakularną dyscyplinę w miłej i świątecznej atmosferze, a także stadion Roland-Garros w wyjątkowej konfiguracji. Z tej okazji sześć utworów padel został ustanowiony na kortach Philippe-Chatrier nr 2, nr 3, nr 4, nr 5 i nr 6.

To wydarzenie również mogło skorzystać zfajny program telewizyjny. Od XNUMX/XNUMX finału grupa Canal+ transmitowała wszystkie mecze na swoich kanałach.

Gilles Moretton, prezes FFT, oświadczył: : „ Francuska Federacja Tenisowa zorganizowała tego pierwszego Majora na kortach stadionu Roland-Garros, oferując najlepszym graczom na świecie wyjątkowe warunki gry. Nie moglibyśmy lepiej promować tego dynamicznie rozwijającego się sportu, na który istnieje bardzo duże zapotrzebowanie ze strony praktykujących we Francji, w klubach i na całym świecie. Jesteśmy dumni, że byliśmy pionierami. To wydarzenie jest świetną lokomotywą do rozwoju praktyki we Francji, co dodaje do wszystkiego, co wprowadziliśmy w misji padel. Ta pierwsza edycja niezwykle widowiskowego sportu, fizycznego i technicznego, pozwoliła na prawdziwy blask reflektorów i sprawia, że ​​aż chce się grać.

Arnaud Di Pasquale, dyrektor Greenweez Paris Premier Padel Major, powiedział: " Przy okazji tej pierwszej edycji turnieju naszym celem było, aby ludzie odkryli te padel ale także Stade Roland-Garros w innym aspekcie. Myślę, że zakład jest całkowicie udany. Widzowie, którzy w tym tygodniu przybyli do Porte d'Auteuil, byli rzeczywiście zachwyceni swoim doświadczeniem. Ci ostatni mogli zobaczyć ewolucję najlepszych graczy na świecie i uświadomić sobie spektakularny charakter tej dyscypliny. To wydarzenie było wyjątkową wizytówką padel. Już umawiam się na przyszłoroczną publiczność na drugą edycję Greenweez Paris Premier Padel Major. "

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.