Alexandre Picquier, prezes Powstanie FIP w Bourg-en-Bresse (01 Padel Masters) wspomina zawody przez mikrofon Francka Binistiego i przekazuje nam pewne informacje na przyszły sezon.

„Hubert Picquier może być z nas dumny”

„Historia zaczęła się od mojego wujka Huberta, który był wówczas wiceprezesem Międzynarodowej Federacji padel i pierwszym wybranym urzędnikiem padel do Francuskiej Federacji Tenisowej. To było wydarzenie, które zainicjował. Wraz z młodymi sędziami z Ain, szkoły, którą wówczas stworzył, postanowiliśmy zorganizować to wydarzenie padel dla niego i niestety okoliczności sprawiły, że zrobiliśmy to bez niego. W ten weekend panuje bardzo silny ładunek emocjonalny, ale wciąż dotarliśmy do końca projektu i myślę, że musi być z nas dumny tam na górze”.

„Chrzest ogniowy”

„Dla nas to trochę chrzest bojowy, ponieważ nie pochodzimy ze środka padel pierwotnie. Moje doświadczenie dotyczy raczej biegania na świeżym powietrzu i biegania w terenie. Jestem małym graczem padel już od roku i prawdą jest, że na starcie niekoniecznie mieliśmy wszystkie kody. Historia oznaczała, że ​​musieliśmy się także dostosować, aby poznać właściwych ludzi, do których należałeś, ponieważ byłeś pierwszą osobą, do której się zwróciliśmy, a która otworzyła dla nas niesamowitą sieć kontaktów, zwłaszcza za pośrednictwem Davida Matteo, który jest dziś dyrektorem turnieju, a potem Francuska Federacja Tenisowa, która odegrała niesamowitą rolę ze Stéphane’em Berrafato. Tak naprawdę istniał wokół tego rodzaj sojuszu i właśnie to czyniło to bardzo pięknym. To prawda, że ​​jesteśmy bardzo dumni.”

Zespół szokujący

„Do dzisiaj mieliśmy wątpliwości, ponieważ niekoniecznie wiedzieliśmy, czy społeczeństwo zareaguje masowo. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że udało nam się pozyskać ludzi, którzy nie pochodzili ze środka padel z ludźmi, którzy uprawiali ten sport. Stworzyło to swego rodzaju majonez, który przyjął się szczególnie u Ludovica Colleta, który odegrał główną rolę w animacji, i Gaëlle Millon, która pochodzi z zupełnie innego środowiska i była gospodarzem telewizji internetowej. Tak naprawdę, wszyscy ci ludzie, którzy nie byli wtajemniczeni, którzy przebywali w towarzystwie Laury Clergue, Mario (Cordero), Laurenta (Imberta) i ciebie, stworzyli coś w rodzaju tygiel co zadziałało i jesteśmy z tego naprawdę dumni.”

„Jeśli chodzi o ochotników, oczywiście pamięć Huberta działała. To było niesamowite, musieliśmy zamknąć stronę dla wolontariuszy, zablokowaliśmy 90 osób! Nigdy w życiu nie widziałem czegoś takiego, żeby powiedzieć: „Nie, nie możemy cię już przyjąć”.

Nieszczęście niektórych...

„Wszyscy nam mówili: «problem polega na tym, że masz przed sobą majora (Acapulco), posiadanie dobrego pola będzie skomplikowane”. Ale w końcu okoliczności oznaczało, że mieliśmy szczęście z powodu pecha innych i mieliśmy pole, którego nigdy nie powinniśmy byli mieć w tej imprezie, a co także sprawiło, że było to całkowity sukces na poziomie sportowym”.

Złoto FIP w 2024 roku?

„To rodzaj laboratorium testowe co chcieliśmy zrobić w tej hali A. Zadamy sobie właściwe pytania, bo jest pewne, że finansowo nie zrównoważymy ksiąg. Zatem gdzieś musimy zadać sobie pytanie o przyszłość.

Ale zawsze miałem pozytywny temperament. Dlatego pomysł jest taki, aby to kontynuować i kontynuować tak, jak zawsze to robiliśmy, to znaczy patrząc w górę. Pomysł jest taki, aby wejść na rynek ekskluzywny, być może na poziomie FIP Gold, ponieważ wiemy, że FIP wyraził na to zgodę. Zatem piłka jest teraz po naszej stronie, ale złoty FIP generuje także inne opłaty, nowe koszty. Z drugiej strony, jeśli zrobimy FIP Gold, zadamy sobie również pytanie o przeniesienie na lokalizację hali do koszykówki, która ma ponad 3 miejsc, które umieścimy w układzie dwóch trzecich, ponieważ będziemy stawiać kurtyna, za którą kryje się wioska. Ale ogólnie mielibyśmy od 500 do 2 miejsc”.

„Potrzebujemy także społeczeństwa Bressan, ponieważ nie jesteśmy krajem padel, przylega. Tam dzisiaj jest to tylko publiczność neofitów, ale która również wibrowała i odkryła ten sport. To jest także cel. To wydanie, które, jak sądzę, spodoba się innym.”

„Postaramy się utrzymać koncepcję turnieju halowego na koniec sezonu. Myślę, że nie jest źle. Później być może przesunięcie terminu o tydzień, tak aby był być może tydzień przed Mediolanem, aby ludzie byli w drodze, to również mogłoby być dobrym pomysłem. Zobaczymy, będziemy też pracować nad terminem, ale pomysł jest taki, że spróbujemy wypromować padel We Francji !"

Aby obejrzeć wywiad wideo, znajdziesz go poniżej:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !