Klaśnięcie na koniec tego wspaniałego dzieła Powstanie FIP w Bourg-en-Bressepo wysokim finale stojący pomiędzy Huete/Mouriño i Goenaga/Martinez. Zgodnie z ostatecznym wynikiem, przewaga trzeciego rozstawienia, Mario Huete i Federico Mouriño. Ostateczny wynik: 6/2 2/6 7/5.

Supremacja Huete/Mouriño

Obie drużyny będą potrzebować kilku piłek rozgrzewkowych, aby rozpocząć spotkanie. Każda para trzyma swój serwisczerpiąc korzyści z błędów przeciwników. Czterej gracze spokojnie wchodzą do meczu, bez pośpiechu, bez strachu.

A potem pierwsze szanse na przerwę odbywa się w serwisie Goenaga/Martinez. Para hiszpańsko-argentyńska uwiedziona przez jego siłę gry i mistrzostwo w meczu. Z drugiej strony, rozstawiony z numerem 1 wydaje się dobry w ataku, ale zawodzi w obronie. Wreszcie, kombi w kieszeni dla Huete/Mouriño, który zatem jest na czele.

Rozstawiony z numerem 1 w turnieju ma jaja, aby wrócić i zdobyć bramkę, gdy jego przeciwnicy są za wysoko. Jest równo w białym kombi że Federico Mouriño i Mario Huete wygrali pierwszego seta, 6/2.

Przebudzenie Goenagi i Martineza

Od pierwszego meczu Enrique Goenaga i Javier Martinez oferują sobie kilka break pointów. Ale podobnie jak pod koniec pierwszej rundy, nie da się przejść przez twierdzę. Wydaje się, że Federico Mouriño i Mario Huete zbyt dobrze wchodzą w mecz, aby się tym przejmować.

Tak, ale kiedy wymazujemy 6 punkty przerwania w dwóch meczach jest moment, w którym wszystko się poddaje. Enrique Goenaga i Javier Martinez w końcu wrócili do meczu i po raz pierwszy w meczu robi sobie przerwę w służbie przeciwników.

Niemożliwe, aby Mouriño i Huete wrócili w tej rundzie. Spotkał ich taki sam los, jak ich przeciwniczki w pierwszym secie: 6/2. Ostatnia runda będzie decydująca…

Kiedy szczęście uśmiechnie się do Mario Huete i Fede Mouriño

W ostatnim secie pierwsze partie znów stają się zrównoważone. Pierwszy alert dotyczy serwisu Enrique Goenagi, przy stanie 1:2. Fede Mouriño i Mario Huete prowadzą 0-30. Ale ziarno numer 1 nie poddaje się i wymazuje nawet pierwszy break point tej decydującej rundy. Powrót do wyniku parytetu: 2-2.

Obie drużyny nie mogą się zdecydować między sobą i atakują cios za cios. Jest 4-4, w czas pieniędzy ostatniej rundy, którą oferują sobie Enrique Goenaga i Javi Martinez punkt przerwania. Jednak współczynnik konwersji pozostaje bardzo niski w przypadku pierwszego rozstawienia.W tej rundzie nie ma przerwy.

MARIO HUETE FIP POWSTANIE BOURG EN BRESSE

Ale czuliśmy to, czuliśmy, że Mario Huete i Fede Mouriño wkładają więcej w końcówkę meczu. I dalej 2 zwycięskie bramki, przy stanie 6-5, 40-30para hiszpańsko-argentyńska przejęła grę swoich przeciwników i przy okazji zdobyła tytuł w Bourg-en-Bresse.