Alexis Salles, trener francuskiej drużyny męskiej wrócił do wszystkie tematy który towarzyszył jego liście na mistrzostwa świata w Katarze w listopadzie przyszłego roku.

Wraca także do zawodów, które są wśród mężczyzn i wyjaśnia kilka mocnych wyborów, których dokonał.

2 pary dominujące w debatach

„Mam wrażenie, że mamy bardzo konkurencyjną drużynę z dużo większą pewnością niż podczas naszych ostatnich Mistrzostw Europy w Marbelli.

Pod koniec roku mamy dużo zdrowszych graczy i 2 pary, które zdominowały debaty w ostatnich miesiącach.

Benjamin Tison, u bram światowej czołówki 70, ma niesamowity sezon i zgromadził maksymalną pewność siebie. Johan Bergeron od początku roku bardzo dobrze grał na lewej stronie i wykazał się mistrzostwem w swojej grze. Obaj zdobyli mistrzostwo Francji i ostatni P2000 w Tuluzie Padel Klub.

Bastien Blanqué robi bardzo dobre 2th przez część sezonu jest bardzo sprawny fizycznie i jego związek z Thomas Leygue jest w pełnym toku z doskonałymi wynikami w ostatnich miesiącach, o czym świadczy ich zwycięstwo w P2000 des Pyramides i ich miejsce jako finalistów mistrzostw Francji i P2000 w Tuluzie.”

Leygue Blanqué Europa 2021 drużyna Francji

Thomas Leygue: mamy nadzieję na 100%

„Thomas Leygue całkowicie uwolnił się od Marbelli i ostatnio pokazał niesamowity poziom gry i postawy, bardzo się z tego cieszę.

Jedyną wadą Thomasa jest nawracający ból brzucha. Thomas prowadzi obecnie intensywną terapię ze swoim personelem medycznym w Madrycie, aby być gotowym na Doha. Jesteśmy w kontakcie każdego dnia, celem jest to, aby podczas mistrzostw świata było to w 100%.

Następnie mamy 4 graczy, którzy grają bardzo dobrze i którzy mogą wnieść do zespołu dużo siły i komplementarności.”

Bergeron scatena pokoje europa marbella 2021 FIP

Scatena, Inzérillo, Moreau, Authier przynoszą dużo

"Jérémy Scatena wraca do formy po trudnym początku sezonu i ma doświadczenie w tego typu zawodach. Kocha drużynę Francji, może wiele wnieść do drużyny, na boisku i poza nim, będziemy potrzebować jego energii!

Jerome Inzérillo nadal się rozwija i wykorzysta swoje doświadczenie w Marbelli. Jest konkurentem i on… wnosi do zespołu profesjonalizm.

Maxime Moreau kto uważa, że ​​drużyna Francji przyniesie? jego świeżość i intensywność fizyczna. Podczas naszego spotkania zespołu w zeszłym tygodniu w Tuluzie wyraźnie wyraził chęć poprawy grupy i dawania z siebie wszystkiego podczas tych mistrzostw, to było bardzo stymulujące!

Mistrzostwa Francji Inzerillo Moreau 2021 padel

François Authier, wszechstronny i bardzo waleczny zawodnik, zadebiutuje we francuskiej drużynie i jest oczywiście niezwykle zmotywowany tą perspektywą. François dokłada wszelkich starań, aby być na szczycie w Doha, szczególnie fizycznie i możemy liczyć na to, że uhonoruje jego 1 selekcja dla francuskiej drużyny

Wszyscy gracze czują się w 100% zaniepokojeni i chcą zabłysnąć na tych mistrzostwach świata w Doha.

Moją rolą będzie skomponowanie najlepszych możliwych zespołów, aby osiągnąć nasz cel, mój punkt czujności w związku z tym będzie utrzymanie 8 graczy zainteresowanych przez cały czas trwania zawodów. W tym celu musimy dobrze się komunikować i uprzywilejować przejrzystość między nami. Chłopaki się znają i już dużo pracowaliśmy nad tym aspektem, mamy wszystkie atuty, aby dobrze się bawić i mieć świetną rywalizację!”

Max Moreau dla równowagi zespołu

„Zdecydowałem, że nie będę wybierał Maxa w Marbelli dla równowagi zespołu. W maju zeszłego roku odbyłem długą dyskusję z Maxem i zapewniłem go, że drzwi do zespołu z Francji nie są zamknięte. Max zrobił niezbędne wysiłki, jego wyniki i poziom gry w pełni uzasadniają jego powrót do drużyny. Bardzo się z tego cieszę i wiem, że będzie prawdziwy atut dla nas ! "

Gra dla zespołu może przekroczyć François Authier

„Obecnie poziom znacznie się podnosi i jest wielu graczy, którzy dają sobie środki na postęp i którzy mogą twierdzić, że grają dla drużyny Francji, co pozostaje marzeniem każdego gracza. Niestety do Kataru wyjedzie tylko 8 graczy.

Postanowiłem dać szansę François, ponieważ jest zawodnikiem i gra dla reprezentacji Francji może go przewyższyć. On jest bardzo regularnie przez 4 lata i poza spotkaniem EDF w maju 2021, na którym nie był gotowy, zawsze miał bardzo dobre wyniki z Justinem, zawieszając, a czasem pokonując najlepsze francuskie drużyny. I ma tę przewagę, że może grać po obu stronach, o czym świadczy jego zwycięstwo w P2 ze Scatena w sierpniu zeszłego roku ”.

François autor mistrzostw Francji 2021

Postawa Adriena Maigreta często była negatywna

ugryź się w język padel Adrien Maigret

„Wielkim nieobecnym na tej liście jest oczywiście Adrien Maigret, który jest częścią francuskiego zespołu od 2018 roku i który zawsze występował z tym ostatnim. Adrien wciąż ma poziom, aby być częścią tego zespołu, ale jego postawa w ostatnich miesiącach była często negatywna i zdecydowałem się nie zatrzymywać go i jechać do Kataru.

Rozmawialiśmy o tym z Adrienem i nawet jeśli niekoniecznie zgadzamy się co do założenia (by użyć twoich słów) mam nadzieję, że zrozumiał moje stanowisko, a zwłaszcza, że ​​będzie mógł to wziąć pod uwagę, aby wrócić jeszcze silniejszym i ponownie zintegrować tę francuską drużynę podczas przyszłych mistrzostw.”

Cel: utrzymać nasze 4 miejsce

„Naszym wspólnym celem jest utrzymanie naszych 4th drogo zdobyte miejsce w Paragwaju!

Obecnie Hiszpania, Argentyna i Brazylia wyraźnie przewyższają inne narody.

Poziom międzynarodowy bardzo się rozwija i nie ma już słabych narodów. Musimy uważać na drużyny latynoskie. Paragwaj, Urugwaj, Chile i Meksyk mają świetnych graczy i są niesamowitymi konkurentami.

Włochy mają również bardzo silną drużynę, która utrzymuje doskonałe wyniki na poziomie europejskim.

Nie zapominając o naszych belgijskich przyjaciołach, którzy wciąż się rozwijają i którzy popychali nas podczas naszej ostatniej konfrontacji w Marbelli.

Dziś nie ma już słabego narodu i do każdego spotkania będziemy musieli podchodzić bardzo poważnie.

Udział w mistrzostwach świata i noszenie koszulki reprezentacji Francji to niesamowita okazja i prawdziwy zaszczyt, możesz liczyć na to, że damy z siebie wszystko, aby dotrzeć do magicznego placu!

Idź do Francji!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.