Andaluzyjczyk Alvaro Cepero, 56. gracz na świecie (ranking WPT), ujawnił we wtorek, że został celem gróźb śmierci w sieciach społecznościowych. Przed ważnym meczem z Lucho Caprą i Maxi Sanchezem w 16/XNUMX finału Madrid Masters otrzymał mrożącą krew w żyłach wiadomość: „ Jeśli odważysz się jutro pokonać Lucho i Maxiego, złamię ci nos i poderżnę gardło „. Inna groźba stwierdziła, że ​​może być „ połamać mu nogi zaraz po przybyciu do Walencji ".

W odpowiedzi na to zastraszenie Cepero napisał na Twitterze, ubolewając nad „szokującymi rzeczami, które musimy przeczytać przed pójściem spać”.

Niebezpieczeństwa związane z zakładami sportowymi online

Cepero powiązał te zagrożenia ze światem zakładów sportowych, obszarem, który jego zdaniem wymaga szczególnej uwagi. Wezwał media do ujawnienia tych zagrożeń, w szczególności powiedział dziennikarzowi „Marca” Jesusowi Matie: „Ludzie muszą zrozumieć realia związane z zakładami i niebezpieczeństwa, jakie [zakłady] ze sobą niosą”. To nie pierwszy raz, kiedy sportowcy wszystkich dyscyplin zgłaszają podobne zagrożenia, często związane z zakładami bukmacherskimi.

Skup się na WPT Madrid Master

Cepero ostatecznie przegrał w tej XNUMX/XNUMX finału Mistrz Madrytu od World Padel Tour wraz ze swoim partnerem Alexem Chozasem. Zmierzyli się z Argentyńczykami Lucho Caprą i Maxi Sánchezem. Porażka w dwóch setach 7/5 6/2. W najbliższy czwartek para Capra / Sanchez zmierzy się z Yanguas / Belasteguin o 8. miejsce.

Turniej ten odbywa się w Caja Magica w Madrycie i stanowi czwarty etap sezonu Masters, po Abu Zabi, Marbelli i Valladolid.

Koniec pewnej epoki jest także bliski dla World Padel Tour. Po przejęciu przez Qatar Sports Investments (QSI), tegoroczny turniej będzie ostatnim w swojej kategorii. Od przyszłego roku gracze z WPT i Premier Padel dołączy wyłącznie do obwodu Premier Padel.

Przyszłość obwodu

W tym sezonie zaplanowano trzy kolejne turnieje Premier Padel : w Nowej Gizie (Egipt), Acapulco (Meksyk) i Mediolanie (Włochy). W 2024 r. Premier Padel przejmie stery obwodu. Jednak w związku z ostatnimi turniejami WPT Masters, które odbyły się w listopadzie w Buenos Aires, utrzymuje się niepewność, szczególnie dotycząca udziału kluczowych graczy w turnieju ze względu na spory z organizatorem.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.