Jak w każdy piątek nowy odcinek serialu W sercu padel który śledzi karierę Palois Paula Daulana w akademii Padel Stuff z Bilbao. Dziś temat dnia, moment, który zawsze rodzi wiele pytań dla graczy: odbiór w lobie.

Moment, w którym czekamy na bal, jest często momentem, w którym myślimy najwięcej… a nawet za dużo. Między viboras, bandejas, rozbij o trzy, o cztery, a nawet pozwól piłce minąć, aby zagrać bajada, ten nadmiar możliwości, który czasami popycha nas do błędów.

Wreszcie, aby prawidłowo przyjąć lob, wystarczy dokładnie przeanalizować obszar pola, w którym się znajdujesz, jak wyjaśnia były zawodowy zawodnik Andoniego Bardasco. Trzy bardzo różne strefy, które pozwalają nam wykonać trzy bardzo różne ujęcia. Trzeba tylko ustawić się dobrze pod piłką, wyregulować uderzenie i obliczyć siłę uderzenia, aby nie posłać piłki bezpośrednio w tylną szybę lub na sam dół siatki.

Nawet jeśli wydaje się to proste, potrzeba kilku gier, kilku piłek w siatce i prawdopodobnie kilku okienek, aby skutecznie przewidzieć przyjęcie loba. Kiedy już to wszystko zrozumiesz, będziesz musiał zastosować to w praktyce na sądach.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.