Podczas gdy Premier Padel Katar Major jest w pełnym rozkwicie, przypomina nam FIP że Katar jest także, na swoją skalę, krainą padel.

Rzeczywiście, według oficjalnych danych, w regionie miasta Doha, w którym rozgrywany jest turniej, znajduje się prawie 80% ze 150 torów i 40 klubów, w których można grać padel w Katarze. Od 2021 roku Katarska Federacja Tenisowa (11 klubów i 80 kortów) jest zrzeszona w Międzynarodowej Federacji Tenisowej. padel a także przyczynia się do rozwoju tego sportu poprzez organizację międzynarodowych turniejów. Tylko w 2023 r. było ich pięć, wszystkie w Doha: oczywiście major Kataru, ale także jedna gwiazda FIP, dwie nagrody FIP Rise i jedna promocja FIP.

Według szacunków Działu Badań i Analiz Danych FIP, w 2023 roku w rozgrywkach wzięło udział ponad 1 zawodników z licencją krajową, kilkadziesiąt tysięcy zawodników amatorów i aż 350 zawodników z Kataru sklasyfikowanych w rankingu FIP. Co więcej, jeśli zsumujemy punkty wszystkich zawodników płci męskiej z każdego kraju z osobna, Katar jest ósmym krajem z największą liczbą punktów na świecie (pierwszym w całej Azji) dzięki aż ośmiu graczom z pierwszej 71 i nawet dwóch graczy w Top 300: Mohammed Saadon Alkuwari, 200. i Abdulla Alhijji, 162. w rankingu FIP!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !