Skoncentruj się na klubie tenisowym i squashowym TC Castelbriantais, który niedawno został dodany du padel do jego oferty. 

Dziś Frédéric Moreau, prezes klubu, opowiada nam o wpływie tej nowej praktyki na jego klub.

Projekt wspierany przez gminę

„Kiedy przejąłem przewodnictwo w klubie osiem lat temu, bardzo chciałem rozwijać klub, a zwłaszcza o nowe działania. Nie chodziło o to, żeby rezygnować z tenisa, bo nadal jest to najważniejsza aktywność, ale chcieliśmy być klubem wielorakietowym. Początkowo myślałem o tenisie plażowym, ale kiedy pojechałem na wakacje do Hiszpanii, odkryłem padel. Grałem w to codziennie! Uważam ten sport za genialny i dlatego chciałem go rozwijać w Chateaubriant. Kiedy wróciłem, rozmawiałem o tym w moim gabinecie i przedstawiliśmy projekt padel który został wsparty przez gminę. 

Mamy dwa tory padel zewnętrzny. Pierwsza powstała 5 lat temu, w 2017 roku byliśmy wówczas jednymi z pierwszych. Druga prezentacja została właśnie dostarczona w grudniu 2021 r., jest bardzo nowa. Początkowo chcieliśmy zrobić dwa na raz, a kiedy reprezentowałem projekt w ratuszu, dołączyli, ale najpierw chcieli zrobić jeden, poczekać, czy zadziała, a potem zrobić drugi. W tamtym czasie było to w dużej mierze zrozumiałe, nie było zbyt wiele z perspektywy czasu. ten padel nie znali jeszcze aktualnej progresji. »

Dwa utwory z padel w klubie Chateaubriant

Praktyka, która przyciąga nowych członków

„Ta nowa praktyka przyciąga ludzi, to na pewno. Widoczny jest entuzjazm. Jeśli spojrzymy na liczby, mamy o 25% więcej członkostwa. A spośród naszych 326 członków 80, którzy poświęcają się wyłącznie praktyce padel. Myślę dla padelliczba członków podwoiła się w ciągu dwóch lat. Wbrew pozorom ta nowa praktyka przywróciła żeńską publiczność. Zauważyliśmy 60% wzrost liczby dziewcząt w klubie.

To zaskakujące, ale u nas padel nie przyszedł „kraść” tenisistów. Niektórzy zaczynają się dostawać padel kontynuując grę w tenisa, ale bardzo niewielu definitywnie zrezygnowało z wielkiej rakiety. ten padel szczególnie pozwala na powrót byłych tenisistów, którzy chcą wznowić sport rakietowy. Z drugiej strony, jeśli chodzi o graczy w squasha, więcej z nich podjęło ten krok.

Są szczególnie nowi gracze, badmintoniści, piłkarze, którzy po prostu chcą odkryć tę dyscyplinę. Ponieważ jest to bardzo zabawne, bawią się bardzo szybko i regularnie przychodzą grać. Spróbuj padel, prawie to przyswaja. I to bardzo pozytywne, ponieważ pozwala na odnowienie ludzi i pojawiają się nowe twarze, dodaje energii klubowi. »

Opracuj padel szczególnie wśród młodych ludzi

 „Jeśli chodzi o turnieje, to organizujemy około 6 z nich rocznie na P100, P250. W tym roku uruchamiamy P500 7 i 8 maja, będzie to okazja do inauguracji drugiego toru. Następnie, jeśli chodzi o rozwój, chodzi również o powołanie szkoły padel. W tym celu będziemy musieli zaoferować szkolenie. Już rozpoczęliśmy z czterema sesjami tygodniowo, ale musimy nadal rosnąć. 

Na padelzauważa się, że nie mamy wielu młodych ludzi. Większość praktykujących ma od 40 do 60 lat, więc jednym z celów byłoby również odmłodzenie naszych odbiorców. Młodzi ludzie muszą stanowić tylko 20% graczy. Zaproponowaliśmy już sesje próbne młodym ludziom, którzy generalnie od razu lubią tę praktykę. Jest więcej do zrobienia w zakresie komunikacji, aby przed rozpoczęciem nauki poznali ten sport.

Zamierzamy również ukończyć naszego nauczyciela tenisa, który przejdzie specjalne szkolenie dla padel. Będzie więc upoważniona do udzielania lekcji. Myślę, że w dłuższej perspektywie będziemy widzieć coraz więcej trenerów padel kto wystartuje i będzie bardziej wyspecjalizowany w dyscyplinie. »

Klub mógłby w końcu spróbować zaoferować cover na jednym z utworów
Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.