W zeszłym miesiącu jeden z czołowych graczy NOX, Argentyńczyk Miguel Lamperti, wypuścił na rynek swoją nową kolekcję rakiet. Trzy innowacyjne modele zaprojektowane specjalnie, aby towarzyszyć charyzmatycznemu Miguelito przez cały nowy sezon.

Podobnie jak cały asortyment Luksus roku 2024, w trzech rakietach zastosowano istotne modyfikacje formy i nowe technologie, aby połączyć niezawodność klasyki z najnowszymi trendami rynkowymi, gwarantując najlepsze wrażenia na korcie. Łączy je wyraźna poprawa aerodynamiki i przyczepności dzięki wyprofilowaniu krawędzi profili i wydłużeniu chwytu, co jest szczególnie korzystne dla graczy posługujących się dwuręcznym bekhendem.

Na poziomie technologicznym jedną z najważniejszych nowości jest dodanie EOS Flap, bocznych perforacji, które znacznie poprawiły prowadzenie rakiety i rozkład ciężaru. Ponadto szczególną uwagę zwrócono na rączkę rakiety, w której zastosowano technologię Pulse System pochłaniającą wibracje. W tym samym duchu opatentowana technologia NOX Custom Grip®, certyfikowana przez Testea Padel, został standardowo zintegrowany w celu poprawy przyczepności i zmniejszenia wibracji. Kolejnym niezwykłym aspektem jest system Smartstrap®, pionierski wymienny sznur zabezpieczający, który gwarantuje większą odporność, bezpieczeństwo i możliwość dostosowania projektu.

Jeśli chodzi o grywalność, wszystkie trzy modele oferują pośrednie wrażenia, które będą znane wiernym fanom marki. Jeśli chodzi o materiały, aby zachować esencję poprzednich kolekcji, w tej nowej edycji klasyczna guma HR3 firmy NOX została utrzymana w rdzeniu, ulubiona guma Miguela Lampertiego. Należy pamiętać, że zwiększyliśmy twardość rakiet o jeden punkt w porównaniu do ubiegłego roku.

Aby szybko zrozumieć ich główne różnice, przygotowaliśmy poniższą infografikę. Jeśli chodzi o parametr sztywności, 100% oznaczałoby najsztywniejszą rakietę w naszej nowej kolekcji, 50% odpowiadałoby średniemu wyczuciu, a 0% odpowiadałoby możliwie najmiększemu wyczuciu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.