Podczas gdy ciśnienie było na najwyższym poziomie w Półfinał Majora w Katarze Premier Padel co postawiło Belę/Sanyo przeciwko Momo/Ruizowi, sędzia wspomagany przez VAR wiedział, jak podjąć właściwą decyzję: ukarać Fernando Belasteguina za serw znacznie powyżej biodra.

W trzecim secie, przy stanie 3/4 3/30, Alex Ruiz uważa, że ​​zaangażowanie Fernando Belasteguina jest niezgodne z prawem. Trzeba powiedzieć, że serwis ten odszedł bardzo szybko i zdaniem Hiszpana ze zdecydowanie za wysoko. Podejmowanie decyzji jest zaskakująco powolne, podczas gdy na ekranie wydaje się, że nie ma wątpliwości.

Dla przypomnienia serwis należy wykonać "łyżeczką", na wysokości pasa lub poniżej pasa i po odbiciu. Ale tutaj gracze mają tendencję do hojności w usługach i nie zawsze są sankcjonowani.

Przykład Beli jest uderzający, ponieważ jest regularnym zawodnikiem, jak inni, z tych serwów na granicy, a czasem trochę więcej, i ostatecznie nie jest wystarczająco ukarany... Czy uważasz, że sędziowie powinni zwracać większą uwagę na zobowiązania?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.