Od 2020 rokuFrancuskojęzyczny Związek Tenisowy (AFT) iStowarzyszenie francuskojęzyczne Padel (AFP) są w stanie wojny, aby stać się oficjalną federacją Padel Francuskojęzyczny w Belgii. Po wielu latach współpracy ramię w ramię AFT chciała przejąć stery padel podczas gdy AFP chciała się wyemancypować i stać się oficjalną federacją.

„Wojna” trwająca prawie rok

W listopadzie ubiegłego roku poprzedni Minister Sportu Valerie Glatigny, potwierdził uznanie AFT do 2024 r., po wydaniu opinii Najwyższej Rady Sportu (CSS). Niezadowolona z tej decyzji AFP dwukrotnie odwoływała się od tej decyzji.

Po wznowieniu sprawy i uzyskaniu nowej opinii od CSS, rząd Federacja Walonia-Bruksela (FWB) zdecydowała w czwartek o nie zmienianiu swojej decyzji. AFT ma zatem gwarancję pozostania oficjalną federacją do końca 2024 roku. Rząd uzasadnił tę decyzję zapewnieniem, że AFT w większym stopniu niż AFP spełnia kryteria: liczbę zrzeszonych klubów, lepszy zasięg geograficzny itp.

Ale te ostatnie elementy nie są już tak jasne.

belgia afp vs ruf padel Walonia

Klęska AFP

Przekonany o "wygrać tę wojnę„, w tej sprawie, która ciągnie się od roku, to zimny prysznic dla AFP. Nowy Minister Sportu, Pierre-Yves Jeholet, ogłosił, że pragnie spotkać się z obiema stronami w celu złagodzenia napięć. Chciał też dodać, że potrzebny jest spokój, aby obaj aktorzy mogli wspólnie pracować nad rozwojem serialu padel, dla dobra klubów i zawodników.

Pomimo tej decyzji rząd chciał uspokoić: decyzja w żaden sposób nie przesądza o rozpatrzeniu przyszłych wniosków o oficjalne uznanie na okres po 2024 roku.

Na razie żadna organizacja nie wydała komunikatu na ten temat.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.