Benjamin Tison przejmuje stery na wysokim szczeblu padel do Francuskiej Federacji Tenisowej. Nominacja ta oznacza jego emeryturę na arenie międzynarodowej i koniec kariery numeru 1 w drużynie narodowej. Wywiad.

Wymarzona praca

„W środę rano, 13 grudnia, podjąłem ważną decyzję: przyjąłem niesamowitą ofertę zostania menedżerem wyższego szczebla padel w FFT. Jest to dla mnie wymarzona praca i zamierzam się jej odwdzięczyć padel wszystko, co mi dał, i przyczynić się do jego rozwoju.

Misja ogólna na wysokim poziomie padel

„Moja rola obejmie wszystko, co dotyczy wysokiego szczebla, czy to wśród młodych ludzi, czy dorosłych, w tym wybór selekcjonerów i utworzenie CNE padel. Moja wiedza nt padel i Hiszpania, jak sądzę, będą głównym atutem w tworzeniu struktury padel we Francji."

Aitor zrozumiał, nawet jeśli był zawiedziony

„Dzisiaj ogłosiłem Aitorowi Garcii naszą separację. Zrozumiał moją decyzję, chociaż, co zrozumiałe, był rozczarowany, szczególnie biorąc pod uwagę nasze ostatnie wyniki.

Aitor Garcia Ben Tison

Trudna decyzja do podjęcia

„Będąc u szczytu mojej kariery, ta decyzja nie była łatwa. Spędziłem wiele bezsennych nocy na myśleniu, ale myślę, że dokonałem właściwego wyboru. Jestem bardzo zmotywowany do podjęcia tego ogromnego wyzwania”.

Wcześniejsze wyłączenie, niż oczekiwano

„Po szczegółowej rozmowie z moimi trenerami, ojcem i Alix doszedłem do wniosku, że zostało mi jeszcze trochę miejsca, ale prawdopodobnie nigdy nie znajdę się w pierwszej trzydziestce. Ponownie, to właśnie ta pozycja doprowadziła mnie do zrezygnować wcześniej niż planowano.”

Europejskie rozczarowania

„Chwilami wielkiego rozczarowania były Mistrzostwa Europy we Włoszech, gdzie nie mogłem dać z siebie wszystkiego z powodu kontuzji, oraz nasz słaby występ z Adrienem Maigretem na Igrzyskach Europejskich”.

Rozstanie z Teo Zapatą

„Ludzie czasami pytają mnie, czy żałuję rozstania z Teo Zapatą. Nie sądzę. Tak naprawdę była to dobra decyzja dla nas obojga. Spędziliśmy razem prawie półtora roku, co jest istotne w padel nowoczesny, w którym częste są zmiany partnerów. Teo to zawodnik, z którym spędziłem najwięcej czasu na zawodowych ringach. Pozostaliśmy przyjaciółmi, mimo że nasza wspólna przygoda dobiegła końca.

Pożegnanie Tison Zapata Tuluza 2022

Trochę żałuję Marca Quileza

„Żałuję, że jestem z Markiem Quilezem. Choć on grał bardzo dobrze, mnie nigdy nie udało się zagrać najlepiej, jak potrafię padel z nim, a szkoda”.

Najlepsze wspomnienia

„Moje pierwsze główne losowanie World Padel Tour z Vigo z Teo Zapatą w 2021 roku zajmuje szczególne miejsce w moim sercu. Był to czas, kiedy przy stołach panowała niezwykle zacięta rywalizacja, a udział w nich był już dużym zwycięstwem, zwłaszcza dla Francuza. W następnym roku kontynuowaliśmy współpracę z Teo: główne losowanie w Miami, potem ponownie w Vigo. To były bardzo dobre czasy. W 2022 r. runda XNUMX/XNUMX finału w Mediolanie z Facundo Domingo, a w tym roku wspaniała ósma pozycja na Decathlon Amsterdam Open w World Padel Tour z Clémentem Geensem, to były najważniejsze momenty.”

„Dzięki Teo, Facundo, Clémentowi i Aitorowi Garcii osiągnąłem niesamowite rezultaty”.

Koniec reprezentacji Francji

„Biorąc pod uwagę charakter mojego nowego stanowiska, nie planuję grać na arenie międzynarodowej ani w najważniejszych wydarzeniach we Francji, ale z pewnością będę nadal grać z przyjaciółmi i w małych turniejach. Nie mogę wybierać selekcjonerów i jednocześnie grać, więc będę miał do odegrania inną rolę. Oczywiście będzie to ogromna strata.

Opuszczenie francuskiej drużyny i wszystkich emocji związanych z zawodnikiem, a także poczuciem zatrzymania się na szczycie, nie jest łatwe. Ale życie składa się z wyborów. Wręcz przeciwnie, nie żałuję, nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody tak szybko, jak to możliwe!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.