Po swoim mikrofonie do naszego mikrofonu podszedł francuski numer 1 Benjamin Tison porażka na Roland-Garros z Victorem Meną przeciwko Alba/Marcos. Paryżanka powraca do tego rozczarowania.

Ciężka porażka

Tison-Mena-Paris-Major-2023-Roland-Garros

„To mecz, który musimy naprawdę łatwo wygrać w dwóch setach. W pierwszym secie prowadzimy 5/2 double breakiem. Bardzo dobrze rozpoczęliśmy mecz, ale potem sytuacja się odwróciła: zagraliśmy trzy złe zagrania. Gramy w tie-breaku, w którym zdobywamy dwa punkty setowe, ale udaje nam się je stracić.

W drugim secie wygrywamy 6:3, choć we wszystkich gemach mamy break pointy i mogliśmy wygrać tego seta 6:1 lub 6:0.

W 3 secie prowadzimy 4/1 double break i wtedy poddaję się fizycznie…”

Ból nadgarstka

„Gdyby nie był to Roland-Garros, nie wziąłbym udziału w tym turnieju, ponieważ 10 dni temu doznałem kontuzji nadgarstka. Od tamtej pory nie grałem. Biorę leki przeciwzapalne i w końcu trochę odpuściłem.

Nie zmienia to jednak faktu, że musimy ten mecz wygrać w prostych setach.

To był ciężki fizycznie mecz, pełen zacięć i długich punktów. Im bardziej postępował mecz, tym mniej wynikł. Victorowi trudno było pisać, choć zazwyczaj pisze bardzo dobrze.

Warunki wyrównały grę. To była bardzo dobra część, ale będzie trudna do przetrawienia. To wciąż sport, to życie. Stracę innych, zyskam innych. „

Victor Mena, diament, który trzeba wypolerować

„Kiedy gra dobrze, zdobywa niesamowite punkty. Byłem bardzo solidny, ale to on zdobywał punkty i popełniał błędy. Mentalnie było mu naprawdę ciężko, pochodzącemu z akademii w Madrycie, ponieważ nasi dwaj przeciwnicy pochodzili z jego akademii i mieli swojego trenera. Myślę, że ten mecz rozegramy 10 razy i wygramy 8 razy.

Wyrażam się bardzo ekspresyjnie, gdy go zachęcam lub gdy stwierdzam, że nie przestrzega taktyki. Jest jeszcze młody i przeżył trudne chwile. Dobrze dogadujemy się na boisku, nie ma żadnego problemu. Jestem wymagająca, a może nawet bardziej od siebie…

Nie możemy powiedzieć, że był to pozytywny mecz, nawet jeśli graliśmy z zawodnikami w wieku 38 i 62 lat, a więc lepiej sklasyfikowanymi od nas. Jestem rozczarowany, ponieważ dotknęliśmy tego zwycięstwa, chcieliśmy przeżyć kolejny moment w drugiej rundzie Rolanda Garrosa. Ale myślę, że gdybym na to zasłużył, wygrałbym to…”

komputer: Premier Padel

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!