Benjamin Tison, francuski numer 1 spogląda wstecz na swój mecz przeciwko Campagnolo / Garrido w pierwszej rundzie płyta główna Blockchain.com Miami otwarte. Korzysta z okazji, aby opowiedzieć nam o swoich uczuciach, ale także o przyszłości.

„Nasi przeciwnicy bardzo mało przeoczyli”

Nie ma ani dobrej, ani złej gry. Gramy na dworze przy dużym wietrze. Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Pierwszy zestaw jest dla mnie. Miałem dużo lobów i ciosów do zrobienia. Sprzedałem się. Myślę, że też trochę pecha.

Gdy znalazłem klucz robiąc kratki, spacerówki będąc bardziej cierpliwym, zdobyliśmy dużo punktów.

W połowie drugiego seta to Teo trochę pęka przy 40/15 na naszym serwisie i powoduje to przerwę.

Nasi przeciwnicy byli po prostu silniejsi. Nawet dzisiaj mają margines. Campagnolo chybił bardzo niewiele, podczas gdy graliśmy z nim więcej. Nie za wiele opcji i okazji do podjęcia przeciwko tej parze.

„Nasze codzienne życie to previas”

Osiągnęliśmy duże postępy. mieliśmy kilka bardzo dobrych meczów w previi. Myślę, że nie jesteśmy przyzwyczajeni do grania w takich warunkach, z taką możliwością wyjścia. Wraz z pojawieniem się nowych torów z pewnością będziemy mieli więcej okazji do przyzwyczajenia się do tych warunków.

Być może brakuje nadwyżki mentalnej i energii. Byliśmy solidni bez więcej. W przypadku lepszych par musisz dawać więcej.

Nasze codzienne życie to previas. Celem jest wykonanie 4/5 obrazów.

Z Teo uzupełniamy się. Aby nas pokonać, będziemy musieli zagrać dobrze. Mam nadzieję, że będzie to moje miejsce regularnie. Dam z siebie wszystko. Mam nadzieję, że będę mógł dalej się doskonalić.

„Zagramy na 2 torach: FIP QSI Tour i World Padel Tour"

Jak wszyscy najlepsi gracze, będziemy na torze QSI/FIP TOUR. Będzie wojna prawna. Ale to mnie nie dotyczy. Jestem częścią stowarzyszenia graczy. (Od redakcji. Zawodowe Stowarzyszenie Graczy)

Później gracze nie zgadzają się między sobą. Dla mnie to normalne, że 20 najlepszych na świecie ma większe znaczenie w negocjacjach. Sprzedają bilety, promują ten sport. Będę się do tego stosować i grać w jak największej liczbie turniejów i starać się zbliżyć do tych najlepszych graczy.

Teraz wszyscy za Alixem, który wciąż jest 20. graczem na świecie i zdobędzie nam dobry wynik!

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.