To trochę jak rok bierzmowania para z Tuluzy Benoît Theard / Thibaud Pech. To historyczne stowarzyszenie eksplodowało w tym sezonie kilkoma zwycięstwami w P1000, 3th miejsce w P1500 i na zakończenie finał w P2000.

W ramach Interkluby N1 2023, Benoît Theard i Thibaud Pech wspominali swój wyjątkowy sezon i cele na nadchodzący sezon.

Wynik więcej niż pozytywny

Benoit Theard "W kwietniu wygraliśmy nasze pierwsze P1000 w sezonie. Trochę to trwało, ale stało się. Następnie kontynuowaliśmy grę i wygraliśmy kolejne P1000. Dwukrotnie zajęliśmy trzecie miejsce w P1500, a kilka tygodni temu zagraliśmy nasz pierwszy finał w P2000, co jest bardzo pozytywne".

"W sezonie gramy dobrze. Osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki, które świadczą o pracy, którą wykonujemy na co dzień.".

Thibaud Pecz "Od połowy roku dobrze trenujemy. Mamy bardziej regularne treningi i rezultaty są już widoczne, co jest bardzo pozytywne. Ale od tego momentu do finału P2000 ! Nigdy nie dotarliśmy do ćwierćfinału i taki był nasz początkowy cel. Następnie gramy i pokonujemy kilka bardzo dobrych par."

Mistrzostwa Francji, jedyna czarna plama

Thibaud Pecz "Jedynym minusem jest to, że nie zakwalifikowaliśmy się do mistrzostw Francji. Taki był cel, więc to jest duży minus. Udało nam się jednak podnieść głowy i dalej grać dobrze. Dla nas bardzo ważne było odbudowanie się po zakończeniu sezonu".

Benoit Theard "Zupełnie nie radziliśmy sobie z tym dobrze, graliśmy na świeżym powietrzu, nie zaadaptowaliśmy się dobrze, nie mieliśmy odpowiedniego sprzętu, ani odpowiednich butów. To także nasza wina, musimy się w tej kwestii lepiej postarać. Potem pracujemy nad naszą grą, musimy także dostosować się do panujących warunków. Gramy bardzo dobrze w dobrych warunkach i gdy tylko sytuacja się choć trochę zmieni, będziemy mieli kilka rzeczy do zmiany."

Thibauta Pecha

Regularna praca, która procentuje

Benoît Theard: "Naprawdę myślę, że to praca, którą wkładamy każdego dnia. Jesteśmy szczęśliwi, że mamy Bastiena Blanqué, który przybył półtora roku temu. Więc dobrze nam robi, ponieważ gramy z nim prawie codziennie. Mamy Nico [Trancard], który również wrócił, więc jakość naszych treningów jest naprawdę lepsza. A w efekcie zyskujemy na regularności".

"Zrobiliśmy też więcej turniejów, co pozwoliło nam rozegrać więcej meczów na wyższym poziomie. Wcześniej, kiedy przyjeżdżaliśmy na turnieje, brakowało nam trochę rytmu. A potem zaczynamy przychodzić na boisko i grać całkiem nieźle, co również pozwala nam dobrze grać na koniec roku. Dzięki temu osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki."

Cele na rok 2024

Thibaud Pecz "Zakwalifikować się do Mistrzostw Francji. Trzy lata temu zakwalifikowaliśmy się razem i od tamtej pory nie rywalizowaliśmy razem. To dla nas bardzo duży cel."

Benoit Theard "Nie możemy wziąć udziału we wszystkich turniejach. Mamy życie rodzinne, pracujemy i staramy się brać udział w jak największej liczbie turniejów. Zatem celuj w Francję. Spróbujemy też zdobyć P1500 lub P2000. Teraz, gdy dotarliśmy do finału, nie mamy już wyboru. A potem dlaczego nie zrobić turnieju za granicą, aby zmierzyć się z innymi parami. W zeszłym roku zrobiłem dwa FIPy z Bastienem [Blanqué] i uważam, że to bardzo interesujące. Więc nie będziemy robić FIP w każdy weekend, ale dlaczego nie?".

Thibaut Pecz "Celem jest wygranie jak największej liczby turniejów we Francji i zakwalifikowanie się do Mistrzostw Francji."

Najlepsze momenty sezonu

Benoit Theard "Wśród najlepszych momentów pierwsze zwycięstwo w bardzo dużym turnieju, w P1000, obydwa. Jak się okazało, było chętnych, turniej był trudny. I ten był dobry, bo od tego momentu zaczęliśmy grać lepiej, nabrać pewności siebie. Brakowało nam tego zwycięstwa w ważnym turnieju i udało nam się je zdobyć. Ten był dla nas bardzo ważny".

Thibaud Pech: „W Strasburgu odbywa się finał P2000. Naprzeciwko nas mieliśmy parę Maigret/Bergeron. Zagraliśmy tylko świetne mecze, a zakwalifikowanie się do finału było wspaniałym momentem. Emocjonalnie było to bardzo mocne. Nie udało nam się wygrać, ale było miło. To sprawiło, że ten sezon był najważniejszym wydarzeniem.”

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.