Bastien Blanqué i Thomas Leygue potwierdzili swój status rozstawionych z numerem 1 podczas turnieju FFT Padel Tour w Tuluzie, która odbyła się 4Padel Toulouse-Colomiers. W finale międzynarodowi przeciwnicy zmierzyli się z drugim rozstawionym Loïcem Le Panse / Nicolasem Trancartem, który wiedział, jak ominąć wszelkie przeszkody, aby dostać się do finału.

Podczas tego finału pierwszy rozstawiony natychmiast przejął kontrolę, robiąc przerwę od startu. Mimo wysiłków Le Panse i Trancart nie były w stanie dogonić przeciwnika, przegrywając pierwszego seta 1/6.

Na początku drugiej rundy Leygue i Blanqué popełnili kilka błędów, a ich przeciwnicy wykorzystali to i wyszli na prowadzenie 4/1. Niewystarczające prowadzenie, ponieważ mistrzowie Francji zdołali wyrównać po 4, zanim ostatecznie wygrali seta 7/5.

Zwróć uwagę, że w tym meczu 17 break pointów uzyskano przy zaledwie 3 break pointach uzyskanych przez Leygue/Blanqué w porównaniu z 6 break pointami zdobytymi przez ich rywali (tylko jeden osiągnięty).

Wynik końcowy: 6 / 4 7 / 5.

Bastien Blanqué świętował swoje drugie zwycięstwo w P2000 na 4Padel Toulouse-Colomiers, po czym zdobył w zeszłym roku u boku Dylana Guicharda.

Obaj mężczyźni oferują sobie drugi tytuł na gali FFT Padel Tour w tym sezonie po Perpignan dla Leygue (z Figuerolą) i Bordeaux dla Blanqué (z Maigret).

Warto też zaznaczyć, że Thomas Leygue, który wygrał tam swoje piąte P2000, we Francji nie przegrał od finału P2000 w Tuluzie. Padel Club z września 2021 r., mecz podczas którego musiał wycofać się z gry przeciwko Tison/Bergeron.

leygue blanque fft padel tour

Wreszcie trener Christophe Semmartin, już z koroną para Soubrié/Touly dla dziewcząt, w ten weekend osiągnął dublet!

Znajdź tabele tuż poniżej:

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.