Od 26 do 29 Listopad 2016, zespoły z całej Francji zgromadziły się w Międzynarodowym Centrum Tenisowym Cap d'Agde na drugiej edycji National Padel Cup, największego amatorskiego francuskiego turnieju wiosłowego.

Jeśli chodzi o kobiety, francuska mistrzyni padla 2016 Laura Clergue i Audrey Casanova nie przestawały przegrywać z francuską parą 3e Géraldine Sorel i Sandy Godard. Rzeczywiście, francuskie liczby 1 tracą pierwszy zestaw 6 / 3, zanim zwrócą wszędzie zestaw 1 z tym samym wynikiem co pierwszy zestaw. Podczas super-tie-break francuskie liczby 3 wydawały się zmęczone tą długą walką i musiały pokłonić się 10 / 4.

Po stronie mężczyzn, para z Tuluzy i nieobecna 10 dni temu we Francji Blanqué / Salles wygrała krajową imprezę. Padel Puchar 2016 po prawdziwym torze przeszkód pokonując w szczególności w półfinale parę Morillon / Bergeron, oszczędzając 5 punktów meczowych w super tie-breaku 3. seta i parę Lyon Lopes / Authier w 2 bardzo tight setach (6 / 4 7/5).

Jeśli FFT nie rozpoznaje jeszcze miksu, działa tam. To wydarzenie na Cap d'Agde jest chyba najpiękniejsze i ma bardzo wysoki poziom. W finale peruwiańskiej drużynie Pellicer / Lambregts udało się pokonać Team Lille Landsheere / Kik pod względem wyniku 7 / 6 6 / 4.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.