Może nie być nic więcej frustrujące, jako sportowiec, niż tracić miejsca w rankingach przez to szkoda szczególnie?

Na szczęście, powołano Francuską Federację Tenisową system blokowania rankingu, aby niektórzy gracze nie spadli zbyt daleko.

Uważaj, nie każdy może z tego skorzystać! Właściwie jest tylko dwa konkretne przypadki gdzie gracze mogą odwołać się do tej zasady.

Macierzyństwo

Środek w 100% dedykowany graczom i który cieszy: blokada spowodowana macierzyństwem. Oczywiście, aby móc z tego skorzystać, trzeba będzie spełnić warunek: pomiędzy końcem danej rundy nie mógł zostać rozegrany żaden mecz. okres 5 miesięcy przerwy i żądać.

Zablokowany ranking będzie ostatnim rankingiem opublikowanym po ostatnim turnieju rozegranym przez gracza. Skorzysta na tej zablokowanej klasyfikacji 10 najlepszych turniejów et na okres maksymalnie sześciu miesięcy po pierwszym rozegranym turnieju!

Lea Godallier po zakończeniu urlopu macierzyńskiego może zwrócić się o zablokowanie jej rankingu i w związku z tym utrzymać swoje miejsce jako numer 2 we Francji.

Poważne obrażenia i choroby

Gracze sklasyfikowani w Top 500, a także gracze sklasyfikowani w Top 200 w Rankingu FFT, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli brać udziału w konkursach przez co najmniej pięć kolejnych miesięcy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, będą mogli skorzystać ze środka blokującego ich ranking.

Myślimy w szczególności o Marie-Amelie Dardaine, operacja więzadła krzyżowego przedniego który, jeśli nie powróci w ciągu następne cztery miesiące, będę mógł wywołać tę blokadę.

Podobnie jak macierzyństwo, brak wyników nie mogły być kwestionowane pomiędzy końcem pięciomiesięcznego okresu przestoju a złożeniem wniosku. Zablokowany ranking będzie ostatnim rankingiem opublikowanym po ostatnim turnieju rozegranym przez gracza. Gracz skorzysta z tego zablokowanego rankingu swoje pierwsze dziesięć turniejów i przez maksymalny okres sześć miesięcy po pierwszym rozegranym turnieju.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.