Koniec nowego tygodnia, klaskajcie Premier Padel w Wenezueli i na FIP w Londynie, czas zobaczyć konsekwencje w rankingu naszych 5 najlepszych Francuzek.

Brak ruchu dla Collombona i Godalliera

Francuska numer jeden Alix Collombon znalazła pozytywne strony w Wenezueli, spędzając rundę w P2 w Puerto Cabello. Jednak zdobyte w Ameryce Południowej punkty (widoczne poniżej) nie pozwalają Lyonezowi na awans w rankingach. Lea Godallier, która w lutym została mamą, nadal utrzymuje punkty w tym tygodniu, aby utrzymać się.

Punkty fip Alix Collombon, kwiecień 2024 r

Carla Touly jest już prawie na miejscu

Wraz z Margaridą Fernandes Carla Touly dostała się do drugiej rundy P2 w Puerto Cabello kosztem Élodie Invernon. To sensacyjne wejście na tor Premier Padel pozwala graczowi mieszkającemu w Barcelonie ustawić się u bram światowej Top 100, z 32 małymi punktami. Osiągalny cel Touly’ego na najbliższe tygodnie.

Carla Touly punkty fip, kwiecień 2024 r

Invernon podwójny Ginier

Dzięki jego szczęśliwej gwieździe w Puerto CabelloElodie Invernon wyszła z turniejów poprzedzających i dotarła do stołu finałowego. Pomimo porażki w pierwszej rundzie z Carlą Touly, Francuzka nadal zbierała punkty (patrz niżej), aby zająć kilka miejsc, które wyprzedziły nieobecną w Ameryce Południowej rodaczkę Jessicę Ginier.

Elodie Invernon punkty fip, kwiecień 2024 r

Oto ewolucja rankingu Francuzek w tym tygodniu:

Rankingi francuskie, kwiecień 2024 r
Marcin Szmuda

Zawodowy tenisista, Martin odkrył padel w 2015 roku w Alzacji i wystąpił w kilku turniejach w Paryżu. Dziś dziennikarz, zajmuje się wiadomościami padel kontynuując swój wzrost w świecie małej żółtej kulki!