Departament Młodzieży i Sportu Paryża w swoim projekcie dyskusyjnym właśnie ogłosił ważny punkt zwrotny dla Centrum Sportu Ile de Puteaux.

Wreszcie Île de Puteaux zaoferuje nową infrastrukturę, w tym przestrzeń padel z 14 utworów z Urbanem Padel.

miejski Padel przybywa do Puteaux

Park, położony pod adresem Allée des Sports 1 na tytułowej wyspie, zajmujący powierzchnię dwunastu hektarów, odwiedza rocznie prawie 70 000 gości. Prestiżowa lokalizacja z widokiem na Lasek Buloński i równinę Bagatelle, rzut beretem od La Défense.

W ubiegłym roku miasto Paryż i grupa złożona z FFT i spółki Soccer 5 France (Urban Soccer) rozdzieliły się w związku z nieoczekiwanymi zmianami w zasadach Puteaux PLU. Doprowadziło to do przejęcia pod bezpośrednim zarządem Miasta.

Tym samym po konsultacjach społecznych mających na celu utrzymanie głównie sportowego charakteru obiektu, a jednocześnie wprowadzając innowacje i ulepszając jego przestrzeń, zapadł wyrok. Zgłosiły się dwie firmy: SCS Center Sportif Parisien de l'Ile de Puteaux i Urban Soccer.

Urban Soccer: 10 piłek na 5/14 torach padel / 16 kortów tenisowych

Na zakończenie obrad projekt zaprezentowany przez Urban Soccer okazał się najatrakcyjniejszy. Gracz uznany za zarządzanie centrami piłkarskimi 5-a-side i padel, Urban Soccer rozważa wprowadzenie nowej, wzbogaconej oferty sportowej. Obejmuje to 10 boisk do piłki nożnej 5-osobowych i 14 torów tenisowych padel oraz 16 kortów tenisowych z oświetleniem. Golf nie zostanie pominięty, a aktywność pozostanie na obecnych obiektach.

Inwestycja 7,9 mln euro

Ich propozycja opiewa na kwotę 7,9 mln euro, w tym 3 mln przeznaczone na duże place zabaw. Po zakończeniu kontraktu, zaplanowanego na 20 lat, wszystkie inwestycje wrócą do Miasta.

Urban Soccer planuje także podejście oparte na zrównoważonym rozwoju, obejmujące renaturację około 7 000 m2 i posadzenie ponad 2 000 drzew. Ponadto firma zamierza promować integrację społeczną i zawodową, w szczególności poprzez współpracę ze stowarzyszeniem Sport dans la Ville.

W porównaniu do swojego konkurenta, Urban Soccer był w stanie przekonać dzięki solidniejszej organizacji usług publicznych, uspokajającym opłatom i modelowi ekonomicznemu oraz projektowi deweloperskiemu uwzględniającemu charakter terenu.

Źródło: Miasto Paryż

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.