Claude'a Luthara jest twórcą Boundless CFV Vaporizer, nowe życie dla twoich jaj. Cel firmy: oferowanie mebli (ławy, taborety, krzesła) o zaprojektowanej konstrukcji 100% stal i opatentowane siedzisko W 100% ponownie używane piłki tenisowe.

Wlać Padel Magazine, spogląda wstecz na narodziny tego ekologicznego i genialnego projektu.

15 milionów piłek używanych każdego roku we Francji

Mam 54 lata, gram w tenisa od 17 roku życia, moja 15-letnia córka zajmuje 1/6 miejsce, więc piłek konsumujemy w ciągu roku bardzo dużo.

Pewnego listopadowego poranka 2022, przechodząc przed moimi pudłami z używanymi piłkami (czekającymi na drugie życie) w moim garażu, usiadłem na swojej drewnianej ławce i tam... .

Wiedziałem, że każdego roku we Francji używa się około 15 milionów piłek, w tym 60 000 podczas Roland-Garros. padel jeszcze bardziej zwiększy te liczby.

Ekologicznie odpowiedzialne ławki, zbudowane z bel padel lub tenis

Kule są najpierw wiercone, a następnie montowane na stalowym pręcie. Zaprojektowałem te produkty (jestem nauczycielem w technikum mechanicznym i CAD) z myślą o jak najmniejszym wpływie na środowisko: piłki tenisowe czy padel są ponownie wykorzystywane, konstrukcja ławek i krzeseł jest wykonana ze stali, projekt jest elegancki, farba nie zawiera rozpuszczalników, procesy produkcyjne są proste, a partnerzy przemysłowi są lokalni. Jako posiłki przybył kolega z warsztatu i malarstwa.

Ławka CFV
Siedzący CFV

Produkty konkurencji często zawierają tworzywa sztuczne, a żaden z nich nie wykorzystuje ponownie piłek tenisowych. Zgłosiłem patent na ten projekt siedziska z bali drugiego życia. Poza tym jest mega wygodny!

Kompleksowa oferta

Dwuosobowa ławka o długości 2 cm kosztuje 120 EUR bez VAT, a krzesło i taboret 225 EUR bez VAT. Możesz dodać składarkę w belach w cenie 180 € HT. Istnieją również opcje łączenia ławek ze sobą i dodawania półek na napoje.

Klientami są kluby tenisowe i padel, główne marki sportowe, społeczności, a nawet poczekalnie niektórych fizjoterapeutów. Mam nadzieję, że w 2023 roku otrzymam referencje w centrum zakupów Proshop FFT. Przyjaciel ze świata tenisa dołączył do projektu w aspekcie relacji z klientami.

Kule drugiego życia CFV

Co dalej?

Poświęć czas na zaprezentowanie produktów w klubach, sklepach sportowych i zaproponuj kilka kolorów piłek. Oferuję również mały zestaw do wiercenia, aby każdy mógł wiercić i wymieniać swoje piłki, kiedy tylko chce. To proste, wystarczy odkręcić!

Chcesz przetestować produkty?

Po prostu złóż wniosek przez formularz kontaktowy na stronie oraz wypożyczamy bezpłatnie (poza kosztami przesyłki) ławki, krzesła i taborety (w ramach dostępnych zapasów).

CFV nowe życie dla twoich jaj
Eleonora Coulibaly

Co za przyjemność być dziennikarzem w środku padel, atrakcyjny rozwijający się sport. Mam nadzieję, że spodobają Ci się oferowane treści. Do zobaczenia wkrótce być może na stoku!