W ten weekend odbył się o godz Padel Campus Arena of Billy-Berclau, mistrzostwa Hauts de France padel. Aż 26 drużyn rywalizowało o awans do mistrzostw Francji, które odbędą się w Tuluzie.

Wśród faworytów para, którą tworzą Lilian Foure i jej partner Destombes. Znakomicie udało im się wyjść z fazy grupowej w piątek, potwierdzając swój status rozstawiony.

Mecz półfinałowy również ułożył się dla nich pomyślnie, mimo silnego sprzeciwu pary Quillet – Bourgouin. Zwycięstwo pozwoliło im zakwalifikować się do finału, który odbył się w niedzielę, z pozostałymi faworytami turnieju, parą Brouillard – Meddah.

O ile pierwszy set wydawał się spacerkiem po parku dla Foure i Destombesa, którzy wygrali 6 gemów do 2, o tyle drugi set okazał się prawdziwym wyzwaniem. Rzeczywiście, para Brouillard – Meddah pokazała mocny opór, ale to nie wystarczyło, aby para Foure – Destombes nie zdobyła tytułu z wynikiem 6-2, 7-5.

Lilian Foure był zachwycony występem swojego zespołu, deklarując: „Cel kwalifikacyjny został osiągnięty i pojedziemy do Tuluzy z chęcią awansu przynajmniej do ćwierćfinału”. Spotkanie w Tuluzie zajęte, parze Foure - Destombes życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej części zawodów.

Wśród pań Haise/Vandaele (19. Francuzka) swoją finałową konfrontację z Kik/Carré wygrały w 2 setach: 6-2, 7-5.