W ten weekend odbyły się Regionalne Mistrzostwa Polski padel. W Oksytanii odbyły się one w WinWin Padel Klub Hauts-de-Nimes. A wśród pań zakwalifikowały się Laurence Andreoletti i Élodie Damiano mistrzostw Francji, które odbędą się w dniach 22-24 wrześniaPadel Z Tuluzy.

Zacięta walka

Podczas gdy wszystko mogło się zakończyć w półfinale przeciwko Stępień / Merah, para Andreoletti / Damiano obaliła spotkanie doświadczeniem. Prowadził 6/4, 2/6, 2/5 przez rozstawioną 5, obronił nawet punkt meczowy w trzecim secie i ostatecznie wygrał 7/5 w tej decydującej rundzie po wspaniałej walce.

W finale Laurence Andreoletti, były francuski numer 20 i Élodie Damiano, numer 3 w 2017 roku, zmierzyli się z rozstawionym numerem 1, złożonym z Sylvie Piau (nr 42) i Ophélie Wuithier (nr 39). I po pojawieniu się znikąd w półfinale, gospodarze Andreoletti/Damiano wygrali pierwszego seta 6/4. Kontynuując rozpęd, Elodie i Laurence prowadzili 4/2 w drugim secie, ale nie zamieniając swoich piłek z 5/2, ostatecznie pozwolili parze Piau / Wuithier wrócić i wygrać drugiego seta 6/4. Kwalifikacje rozegrano ostatecznie w decydującym meczu trzeciego seta. I to Élodie Damiano przypieczętował losy meczu wygrywając tie-break 7-5. Wynik końcowy: 6/4, 4/6, 7/6 (5).

"Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że dojdziemy do końca", wyjaśniła Élodie Damiano Midi Libre. Po tym, jak byli mistrzami Gard, a teraz mistrzami Oksytanii, powracający będą chcieli zrobić niespodziankę podczas mistrzostw Francji we wrześniu przyszłego roku.