Zwycięstwo Laury Clergue i Fiony Ligi w ich półfinale Mistrzostwa Francji 2022 w 2 setach (6-4 6-2) przeciwko Melissie Martin i Amélie Detriviere. Wygrywają pierwszy bilet do finału!

1. set – Clergue i Ligi nadają ton na początek

Ten mecz, który został przedstawiony jako wielki plakat do półfinału kobiet, rozpoczął się dość zaskakująco.

Laura (Clergue) niewątpliwie podekscytowana szczególnym wyzwaniem spotkania (spośród 4 graczy biorących udział w grze, jako jedyna nie została wybrana na Mistrzostwa Świata w Dubaju), dała nam prawdziwy wkład „masterclass”. Bardzo uczciwie, nie wahając się, aby w razie potrzeby podjąć grę na własną rękę, Aixoise wiedział, jak wypowiadać swoją moc przy wielu okazjach, całkowicie udaremniając opozycję.

Opozycja, porozmawiajmy o tym. Wchodząc w tym sezonie ze statusem pary numer 2 we Francji (za Alix Collombon i Léą Godallier), Martin i Detriviere wiedzieli, że dzisiaj będą mieli przed sobą ciężką pracę.

Od początku uduszone przez Laurę i Fionę, Amelia i Melissa wydawały się całkowicie pod wodą. Ale obaj reprezentanci nie poddali się całkowicie, a nawet wrócili do meczu pod koniec seta, po raz pierwszy obsługując swoich przeciwników.

Na nieszczęście dla nich, wciąż było coś do zerwania, a nerwy były zbyt silne po stronie Fiony i Laury, które wiedziały, jak zachować spokój, aby utrzymać się w starciu i zgarnąć tego pierwszego seta.

Wynik seta: 6-4 Clergue/Ligi

2. set – Świetna bitwa…ale Fiona i Laura były zbyt silne

Start w tej drugiej rundzie był zauważalnie inny. Rzeczywiście, byliśmy świadkami prawdziwej walki z niezwykle trudnymi punktami ze wszystkich stron. Obiecana bitwa wreszcie nadeszła.

Nieprawdopodobne obrony, wielkie smecze, wyjścia 3: ten początek drugiego seta był czystą rozkoszą dla amatorów padel walka była tak zacięta.

Każda z par była w swoim meczu. Jednak, podobnie jak w pierwszym biegu, fala przesuwała się w kierunku Laury i Fiony. Dzięki ich jakości w obronie i celności byli w stanie zrobić różnicę przeciwko rozstawionej piątki, która zaczęła tracić rachubę, gdy tylko jego serwis został przegrany w piątym meczu tego drugiego seta.

Fiona i Ligi byli solidni w swoich starciach, wiedzieli, jak zachować zimną krew, aby dokończyć swoją pracę. Bardzo miła zemsta dla Laury, która będzie nieobecna na Mistrzostwach Świata, ale dobrze zaprezentuje się w finale Mistrzostw Francji!

Wynik końcowy: 6-4 6-2 Clergue / Ligi

W wywiadzie po meczu obaj gracze byli oczywiście zachwyceni!