We Francji trwa walka o punkty w celu uzyskania najlepszego rankingu padel. We francuskiej pierwszej setce szczególnie wyróżniają się gracze.

Wśród mężczyzn nie jest to właściwie żadna niespodzianka, ponieważ Cyril Hanouna ma na swoim koncie 80 turniejów. Wśród dziewcząt prym wiodą Chiara Messina oraz Messina i Margaux Amata, które zorganizowały 45 oficjalnych wydarzeń w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Messina / Amato z 45 turniejami

W tym zadaniu pierwsze miejsca zajmują Chiara Messina z Grenoble Université Club i Margaux Amato z AS de la Trésorerie, które mają na swoim koncie nie mniej niż 45 turniejów. Tuż za nimi plasuje się Elena Levenez, również z AS de la Trésorerie, która rozegrała 43 rozgrywki.

Cyryl Hanouna, król sądów

Wśród mężczyzn liderem rankingu jest Cyril Hanouna, który rozegrał imponującą liczbę 80 turniejów. Wyprzedził Guillaume’a Ledrapa i Bilala Duprata, którzy również pokazali niezwykłe występy.

Poza zapisami

Jednak nawet te wyczyny bledną w porównaniu z Lahcenem Seghirim, prawdziwym „królem” tego kraju padel French ze swoim oszałamiającym rekordem 148 turniejów w ciągu jednego roku. Bilans osiągnięć, który pozostaje bezkonkurencyjny i który jeszcze nie ulegnie pogorszeniu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.