Gracz, który rozbić najmniej na świecie jest, i to naprawdę nie jest niespodzianka, Fede Chingotto! Argentyńczyk właściwie nie jest znany ze swoich hitów. Rozbija najmniej w meczu, średnio tylko 3 rozbijania na mecz. (Źródło : Padel Inteligencja)

Martin Di Nenno zaskakuje

Pół-niespodzianką jest Argentyńczyk Martin Di Nenno, oczywiście bardziej agresywny od Fede Chingotto, ale też bardzo skuteczny w swoich uderzeniach, gdyż średnia przekracza 70%. Co jeszcze bardziej zaskakujące, Martin Di Nenno uderza prawie tak samo często, jak Chozas, Sanyo Gutierrez, a nawet Maxi Sanchez, średnio po 10 uderzeń. Dla przypomnienia, Di Nenno ma skuteczniejsze uderzenia niż jego partnerka Stupa, ze skutecznością wynoszącą 65% przy średnio 18 uderzeniach. Tam też on

musimy spojrzeć na liczby z odpowiedniej perspektywy, ponieważ uderzenia i ryzyko podjęte przez gracza po lewej stronie nie zawsze są takie same, jak te podejmowane przez gracza po prawej stronie, który będzie uderzał mniej i robił to tylko wtedy, gdy uzna, że ​​ryzyko jest niżej .

Bela w trudnej sytuacji

Można by pomyśleć, że Fernando Belasteguín (Bela) nie uderza, a mimo to przekracza barierę 10 uderzeń na mecz, ale ze stosunkowo niską skutecznością, bo nie przekracza 55% skuteczności. To plasuje go wśród 5 najmniej skutecznych zawodników na tym poziomie, co może wyjaśniać jego słaby początek sezonu.

Statystyki Padel Inteligencja dają nam wyjątkową perspektywę na to, jak radzą sobie gracze i nad czym mogą popracować, aby ulepszyć swoją grę. W miarę postępu sezonu ciekawie będzie zobaczyć, jak te liczby będą ewoluować i czy gracze tacy jak Rubio będą w stanie odwrócić losy meczu i poprawić swoją skuteczność .

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.