Arnaud Loubić, specjalista ds. sprzętu w Padel Odniesienie, wraca do tematu od wyboru rakiety padel. Przekonasz się, że jest to temat niezbędny do rozpoczęcia lub szybkiego postępu padel.

Pozwól kształtować

Po pierwsze, kształt rakiety. Istnieje trzy różne kształty : kształt okrągły, kształt kropli wody i kształt rombu.

Okrągły kształt to kształt rakiety, który na to pozwala lepsza kontrola i kontrola piłki z idealną, poszerzoną i wyśrodkowaną strefą uderzenia.

Zatem kształt kropli wody jest uniwersalnym kształtem, który pozwala na kontrolę, ale także trochę więcej mocy z myślą o nieco większej wadze.

Nada kształt diamentu maksymalna moc osobie, która będzie używała rakiety. Niekoniecznie jest to zalecane dla początkujących, w przeciwieństwie do okrągłego kształtu, który zapewni większą kontrolę.

Kształt rakiety PADEL

Waga

Rakieta padel ogólnie ma wagę pomiędzy 350 i 365 gramów. Lekka rakieta będzie zatem ważyć poniżej 350 gramów, a cięższa rakieta będzie powyżej 370 gramów. Na początek zalecamy lżejszą rakietę.

Będzie łatwiejszy do opanowania, bardziej elastyczny i pozwoli Ci skupić się na technice. Jeśli masz trochę doświadczenia, możesz zdecydować się na nieco cięższa rakieta, która zapewni Ci większą moc.

Materiały

Rakieta tenisowa wykonana jest głównie z dwóch materiałów: padel : włókno szklane et włókno węglowe.

Włókno szklane będzie miękkim i elastycznym materiałem, który umożliwi to zapewnienie więcej komfortu w twojej grze, podczas gdy włókno węglowe będzie twardszy, bardziej odporny ale zapewni także większą moc, szczególnie podczas uderzeń.

Ponadto włókno szklane będzie preferowane dla osób rozpoczynających działalność padel, właśnie ze względu na komfort, który pozwoli Ci wystartować w dobrych warunkach. Włókno węglowe, twardsze i trudniejsze w obróbce, będzie polecane osobom z minimalną techniką i doświadczeniem.

Ostatni element, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze rakiety: pianka rakiety. Istnieją dwa, Pianka EVA et pianka piankowa. Z jednej strony pianka będzie bardziej elastyczna i wygodniejsza. Z drugiej strony pianka EVA będzie sztywniejsza, wytrzyma dłużej i da Ci większą moc.

„Waga jest dla nas jednym z najważniejszych kryteriów, dlatego przy Padelreferencje, ważymy wszystkie nasze rakiety. Umożliwienie naszym klientom wyboru własnej wagi to wyjątkowa usługa, którą z przyjemnością oferujemy!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.