Liga PACA wciąż ma spraw, aby proszek przemówił na boisku podczas ostatnich Mistrzostw Francji Padel które miało miejsce w Tuluzie Padel Klub.

Podnosi się poziom globalny

Christian Collange, przewodniczący komisji okręgowej padel w PACA spogląda wstecz na ten sukces.

Padel Magazine : Christianie, możemy powiedzieć, że liga PACA zapewnia!

Christian Collange: Tak, rzeczywiście, w tym roku liga PACA była na dobrej drodze, potwierdzając dwa tytuły młodzieżowe (chłopcy i dziewczęta) zdobyte w zeszłym roku.

Podczas tej edycji było to bardzo skomplikowane. Rywalizacja była bardzo zacięta. Ogólny poziom wyraźnie rośnie, było też więcej lig (12).

Dwa finały rozegrane zostały w ostatnich meczach i ostatnich setach. W ten sposób poziom staje się coraz ciaśniejszy.

Ale jak powiedziałby nasz sponsor ligi PACA, Didier Deschamps: „najtrudniej jest pozostać na szczycie i potwierdzić tytuł”.

PM: Często opowiadasz nam o możliwości posiadania takiego ojca chrzestnego…

DW: Didier Deschamps od początku wspiera młodych ludzi. Motywuje ich i wysyła im wiadomości. On ma bzika na punkcie padel i zna zwycięstwo!

Christian Collange

Interligi młodzieży: sukces!

PM: Czy zobaczymy może jakieś zmiany w formacie? 

DW: Jeśli chodzi o nowe formaty Youth Interleague, nic nie zostało postanowione, ale możemy zobaczyć ewolucję na przyszły rok, szczególnie dla U16 i U18.
Formuła Interligi to wielki sukces, zarówno w grze, jak iw ogólnej atmosferze. Ta emulacja umożliwia jaśniejsze spojrzenie na naszych najlepszych młodych ludzi. Powstaje zatem pytanie, które formuły są dla nich najbardziej interesujące.
PM: PACA, wciąż na górze, dlaczego?

DW: W PACA stawiamy na młodzież od 5 lat, jeszcze przed pierwszymi Interligami w 2019 roku. Zaproponowaliśmy wiele działań, ponieważ młodzi ludzie są odzwierciedleniem dobrego zdrowia sportu.

Wszystkie moje projekty i prośby o działanie dla młodzieży były śledzone przez ligę PACA. Pracownicy PACA i wybrani urzędnicy szybko uwierzyli w te projekty i całkowicie w nie zainwestowali. To jest klucz do tego sukcesu. Bez niej nie dotarlibyśmy tam tak szybko.

Dumną świecę zawdzięczamy również licznym trenerom ligi PACA obecnym w klubach, dzięki którym dziś możemy mieć te młode samorodki.

Podczas naszych spotkań wyraźnie widać, że w PACA panuje silny dynamizm. Mamy dużo bardzo dobrych młodzików, stąd wyniki. Dobra część nakarmi francuską drużynę. Obecnie wszystkie w swojej kategorii to lokomotywy i źródła motywacji dla najmłodszych.

Liga młodzieżowa PACA 2022 tuluza padel klub

Wdrożono wiele działań

PM: Jakie działania zostały podjęte?

DW: Proponujemy :

  • Spotkania/wykrycia U12, U14, U16, U18 w styczniu i czerwcu w bezpośrednim związku z klubami i trenerami.
  • Tor dla młodzieży U18 (10 etapów) z finałem Master, aby zobaczyć naszych najlepszych młodych ludzi w akcji przez cały rok
  • Mecze drużynowe U18
  • Grupa trenerów PACA i młodych ludzi PACA na WhatsApp, aby pozostawać w kontakcie przez cały rok i tworzyć prawdziwą emulację.

Zamierzamy również wprowadzić pomoce szkoleniowe i startowe dla młodzieży.

PM: Jakie medale dla naszej młodzieży w Valence podczas Mistrzostw Europy rozgrywanych za miesiąc?

DW: Skomplikowane pytanie. Jesteśmy dobrze uzbrojeni, ale Francja nie jest sama. Wiele narodów jest niebezpiecznych, począwszy od Hiszpanii, która ma tę kulturę padel i kto jest wielkim faworytem. Uważaj także na Portugalię, Szwecję, Włochy i Belgię.

Myślę, że drużyna Francji liczy na medal zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt.

PM: Misja Padel, pierwsza ocena po kilku miesiącach?

DW: Z zespołem misyjnym Padel, pracujemy od pół roku i uważam, że wykonana praca jest bardzo pozytywna. Jeździliśmy do wielu regionów, aby przeprowadzać rajdy, wykrywać młodzież, tworzyć powiązania z ligami, klubami... i to nie koniec, chcemy, żeby to było padel wszędzie we Francji!
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.