W ten weekend, podczas Mistrzostw Francji Padel 2016 w Padel Attitude, Clergue / Casanova (kobiety) i Haziza / Scatena (mężczyźni) powrócili do Francji jako mistrzowie padel. Ligi południowe również uderzyły ponownie. Ale w tym parterze słońca Mathieu Lapouge i Fabien Veber, paryżanie, przeszli przez siatki Prowansalskie, aby dostać się do świata Lizbony. Wróć w ten szalony weekend!

Laura Clergue / Audrey Casanova: niekwestionowane królowe francuskiego wiosła

clergue-casanova-de France champions-de-wiosło 2016W tej chwili we francuskim krajobrazie parą, która uderza w każdy strzał, jest para ligi prowansalskiej Clergue / Casanova. Byli imperialni przez cały czas trwania zawodów. Co gorsza, nie pozostawili nic swoim przeciwnikom. Bez remisu w meczu, bez utraty setów, gry były opanowane od początku do końca. Ich pierwszy przeciwnik miał zatem wpaść w dekoncentrację, żeby nie powiedzieć „z niepokojącą łatwością”. I odpowiedzieli obecni.

Jednak na papierze była francuska para 2e w połowie Godard / Sorel, która od początku turnieju pokazywała piękne rzeczy, ale bezradna wobec potęgi francuskiej 1. W finale mieliśmy Damiano / Berard, zaskakujących finalistów, których nie spodziewaliśmy się na tym etapie zawodów i które sprawiły wiele kłopotów padelowi mistrzów Francji ... Ale znowu, to za mało, aby naprawdę postawić Clergue'a / Casanova w nieokreślonej pozycji.

Jest też niespodzianka Lovera / Pironneau, która zatrzymuje się w ćwierćfinale przeciwko bardzo imponującej parze: Collombon / Ginier. Dwie pary Lyonu za miejsce na pół, a ostatecznie to mniej doświadczeni, którzy zdają.

Para Midi-Pyrenees Meites / Vidal musiała pożegnać się z tym miejscem dla świata. Poszli na super-remis ratunkowy. Dopasuj nożem do drugiego miejsca France 2016. Ale mecz Laurèn Berard zrobił różnicę dzięki jej regularności w gorących chwilach.

Haziza Scatena nad walką

Jeśli para Haziza / Scatena ponownie stała się mistrzem Francji, widzimy u mężczyzn konkurencję, która wciąż się rozwija. Pary z całej Francji były w stanie pokazać, że było miejsce, aby zakwalifikować się na Mistrzostwa Świata w listopadzie w Portugalii. 4 miejsc do zabrania. I przynajmniej możemy powiedzieć, że na boiskach klubu Lille Padel Attitude odbyło się wiele bitew.

W Sali A, słynnej kurze śmierci, pary 2 wychodzą ekstremalnie: Ritz / Mannarino, który mógł zobaczyć, jak kończy się jego przygoda, i Boulade / Gauthier nie odeszli, by zostać usuniętym z finałowego stołu , W końcu Morillon / Bergeron płaci potłuczone pule pomimo bardzo dobrego poziomu gry i zaskakującej pary Midi-Pyrenees Masse / Roumy, której chodzenie było dla niej trochę za wysokie.

Zdecydowanie nie było konieczne bycie w Lyonie w ten weekend. Jak nie opowiadać historii drugiej pary Lyon Authier / Lopes w Puli B, ponieważ zalicza ona kilka meczów kwalifikacji. Rzeczywiście w tej puli mieliśmy pary 3 w równych punktach z Moreau / Bensadoun i Lepanse / Carité. I znów jest to para Lyonu, która po policzeniu liczby wygranych / przegranych meczów będzie musiała opuścić swoje miejsce do stołu finałowego. Jeśli ostatni mecz wygrany przez Authier / Lopes nie ma dla niej bezpośrednich konsekwencji, będzie miała okropny mecz na parze Carité / Lepanse, która nagle była pulą 2nd, a więc w ćwierćfinale przeciwko francuskim mistrzom padel, przeciwko któremu nie będą mogli wiele zrobić.

Lapouge-Veber-pair Północna-mistrzostwa-the-world-of-wiosłaW grupie D Veber / Lapouge i Boissé / Devrand wyszli z kury nordyckiej. Ale jak możemy nie pamiętać tej szalonej gry o miejsce w puli 2e między Boissé / Devrand i lokalną parą Romanowski / Dulion. Mecz, który zakończył się super-tie-breakiem z punktami z planety Romanowski!

W ćwierćfinale, jeśli wszystkie mecze były blisko, mecz Boulade / Gauthier Vs Lapouge / Veber będzie kamieniem milowym. Tam też mecz zakończył się super-tie-breakiem i pozwolił przesłać skandynawską parę na połowy! Pary ligi Prowansji zapamiętają tych słynnych Galów! Pamiętaj, że to oni zablokują drogę do regionów Ferrandez / Fouquet.

Haziza-Scatena mistrzowie de France de łopatkowe-2016

W finale jest to końcowy 100% azuréenne. Moreau / Bensadoun była w stanie pokazać, że jest niebezpieczną parą, ale nie wystarcza, aby pokonać francuskie numery.

Kwalifikacje do mistrzostw świata w Padel to:

U pań:Champion de France de wiosło-2016
1 / Clergue / Casanova
2 / Damiano / Berard
3 / Godard / Sorel
4 / Collombon / Ginier

W dżentelmenach:
1 / Haziza / Scatena
2 / Moreau / Bensadoun
3 / Ritz / Mannarino
4 / Lapouge / Veber

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.