Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory Miłośnicypo rewanżowym turnieju w Finlandii znaleźli się w stolicy Francji na turnieju Greenweez Paris Major. W regionie krąży hasło „Paryż jest magiczny”, ale tutaj jesteśmy prosto na drogę do szczęścia!

Mały ukłon w stronę naszych francuskich zawodników rugby za ich wspaniałe zwycięstwo nad drużyną All Blacks! Niektórzy nawet poświęcili czas, aby spotkać się z nami wzdłuż alejek Rolanda-Garrosa podczas GreenWeez Paris Major (w tym nasi mieszkańcy Tuluzy William Servat i Dorian Aldegheri), nie zapominając o kierowcy F1 Pierre'u Gaslym!

We wszystkim 37 000 osób przybyli, aby być świadkami „największego show na świecie”, czyli o 50% więcej niż w zeszłym roku, a do finału dotarło ponad 8000 XNUMX osób!

Jak zwykle „Trener Zorrus” oferuje nam swoją analizę turnieju.

Punkty turniejowe

Po stronie żeńskiej zachowujemy Wydanie śledzić „Zazu” Osoro na 3/1 i 15/0 w pierwszym secie przeciwko Ortedze/Triayowi.

Wśród mężczyzn, mimo udaru cieplnego, to Arturo Coello nagradza nas medalem Wydanie śledzić po czym nastąpił „par 4” przy 5/2 30/0 przeciwko Nieto/Sanz w pierwszym zestawie: klasyk!

FLOPY

  1. Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno: krótka wycieczka i już ich nie ma!
  2. Delfi Brea / Bea Gonzalez: dwa krótkie sety przeciwko Osoro / Castello. Cóż za rozczarowanie po zwycięstwie na WPT w Finlandii!
  3. Mapi i Majo Alayeto zniknęli o wiele za wcześnie na swój pierwszy i ostatni Roland-Garros padel
  4. Nasi „Francuzi”, którym prawie wszyscy ponieśli porażkę w pierwszej turze. Nauka na wysokim poziomie jest trudna, ale trzeba w to wierzyć i pracować jeszcze ciężej!
  5. Momo Gonzalez / Sanyo Gutérrez: bez komentarza…

NAJFATALNIEJSZY

  1. Alix Collombon / Lorena Rufo: pierwsza kwarta dla tej pary, a nawet wierzyliśmy w więcej... Gratulacje Alix!
  2. Arturo Coello i Agustin Tapia, którzy po wypadku w Finlandii ponownie wszystkich zjednoczyli!
  3. Fede Chingotto / Paquito Navarro: konsystencja jest! Czwarty finał dla pary, ale w tym finale pojawiły się napięcia. Jak pójdzie reszta?
  4. Martita Ortega i Gemma Triay, które zaczynają odnajdywać swój rytm. Czekamy na kontynuację!
  5. „La Reina” Alejandra Salazar, która powraca w świetnej formie wraz z Sofią Araujo. Co za przyjemność widzieć ją z powrotem na torze!

Film z finału

W przypadku pań w finale zdecydowanie zdominowały Ari Sanchez i Paula Josemaria. Nawet jeśli ich obecni przeciwnicy mieli kilka wybuchów, ogólnie rzecz biorąc, był to finał całkowicie opanowany. Wynik tego spotkania jest jasny, ale na spektakularną drużynę będziemy musieli poczekać do kolejnego WPT!

Wśród mężczyzn najbardziej doceniliśmy zacięty pierwszy set, w którym pomimo przerwy para Paquito/Chingotto ostatecznie przegrała w tie-breaku. Potem nastąpił wzrost w drugiej połowie: 6/1. Zauważymy także wybuch Gaby Reca wobec Fed Chingotto, co jest bardzo rzadkie ze strony autokaru. Nowi królowie Paryża to rzeczywiście Coello/Tapia. Jeśli chodzi o show, będziemy musieli także poczekać na kolejne WPT!

Czekam na Ciebie w jaskini padel, od 16 do 24 września, na WPT Madrid Master!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez kolegów we Francji i za granicą, podzieli się z nami swoją wiedzą na każdym etapie WPT!