Nie mogłem rozpocząć tego nowego artykułu bez małej notki „Carnet Rose”: serdecznie gratuluję Léa Godallier i Baptiste Bénétoux za jedną z najpiękniejszych wiadomości roku 2023 #littlebaby!

Wróćmy jednak do naszej sprawy dnia: boisk padel montuje się i rozkłada w bardzo prosty sposób, to trochę jak Lego, z tą różnicą, że tutaj jesteśmy w krainie Ikei!

Sezonowe temperatury, wilgotna pogoda, raczej powolny teren i wciąż pewne kontrowersje wokół usługi …Wzbogać to wszystko kilkoma punktami z zewnątrz i naszymi komik ulubiony Juan Lebron i oto jesteś w Malmö Arena na przedostatnim etapie WPT 2023. Po nim nastąpi Meksyk i oczywiście Master Final w Barcelonie!

Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia Państwu swoją analizę turnieju.

Punkty turniejowe

Jeśli chodzi o stronę kobiecą, przede wszystkim kwestia godna lekcji padel w finale pomiędzy Breą/Gonzalezem a Salazarem/Araujo.

Następnie „puerta” Bei Gonzalez przeciwko Triay/Ortega.

W przypadku mężczyzn wspaniały punkt po oszałamiającej kontrataku Arturo Coello na Sanyo Gutierrezie.

Możesz także podziwiać ten szalony moment pomiędzy Stupą/Di Nenno a Ruiz/Bergamini.

Kończymy na tym pomiędzy Lebronem/Galanem i Arroyo/Alonso: tylko bardzo dobrze!

FLOPY

  1. Tello i Ruiz wyeliminowani w 1/8th finał z katastrofalnym meczem! Być może zmiana partnera w 2024 roku?
  2. Mały luz Ariany Sanchez i Pauli Josemarii, które mocno przegrały w półfinale
  3. Coello i Tapia mają kłopoty... Cóż, wszystko jest względne, ale w ostatnich turniejach było znacznie mniej płynnie. Zużycie fizyczne, psychiczne czy jedno i drugie?
  4. Nie mogę się doczekać przyszłego roku, kiedy zobaczę „Francuzów” na finałowych stołach turnieju Premier Padel !

NAJFATALNIEJSZY

  1. 1/8th finał dla Alix Collombon i Loreny Rufo po wspaniałym „powrocie” przeciwko byłej partnerce Francuzki, Victorii Iglesias i Claudii Fernandez.
  2. Witamy powrót na szczyt „Królowej” Alejandry Salazar. Mimo, że przegrała Super piba39-latek wrócił do świetnej formy.
  3. Rodzina Gutierrezów w ćwierćfinale: Magik i jego siostrzeniec są na miejscu!
  4. Edu Alonso i Alex Arroyo także w kwartale: świetny występ i z pewnością jedna z miłych niespodzianek końca 2023 roku.
  5. Wielki powrót pary Galan/Lebron, która wraca na szczyt. Z drugiej strony Juanito będzie musiał zatrzymać „komedia sztuki” ! W przeciwnym razie jest to raczej kierunek Hollywood niż ślady padel !

Film z finału

W kategorii kobiet liczyliśmy na to, że na szczycie znajdzie się nowa para, ale tak się nie stało. Wynik tego finału nie miał żadnych wątpliwości, ponieważ zdominowała go para Gonzalez / Brea! Niemniej jednak mały ukłon w stronę powrotu Alejandry Salazar na jej najlepszy poziom: co za zawodnik!

Dla mężczyzn ta sama walka i taki sam finał jak dla dziewcząt. Pomimo kilku wybuchów dumy ze strony pary Stupa / Di Nenno, Lebron i Galan bez większego drżenia wygrali ten WPT w Malmö. Czy pomiędzy pewną świeżością mentalną a powrotem do pełnej formy fizycznej od Juana Lebrona na koniec sezonu, czy podopieczni Jorge Martineza nie staliby się faworytami do finału Barcelona Master?

Wyzwanie na koniec sezonu: walka na szczycie pomiędzy parami 1 i 2: wytypuj!

No cóż, to jeszcze nie wakacje, ale jedziemy do Meksyku, a dokładniej do Gimnasio Olimpico de la Barrera na ostatni etap tego WPT 2023, przed Master Final, zaplanowanym w Barcelonie w dniach 14-17 grudnia!

Laurenta Imberta

Laurent Imbert, alias Coach Zorrus, to prawdziwa francuska legenda Padel. Od swoich początków w latach 90. wie wszystko o ewolucji Padel we Francji i na całym świecie! Prawdziwy koneser, znany i uznawany przez kolegów we Francji i za granicą, podzieli się z nami swoją wiedzą na każdym etapie WPT!