Przed wyruszeniem do Acapulco, świat padel w tym tygodniu pożegnaliśmy prawdziwego miłośnika i entuzjastę tego sportu, katalończyka Carlesa Prata. Jego rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Morze, plaża, ciepły piasek i powietrzne akrobacje Red Bull Diving przywołują na myśl wakacje. Jednak to właśnie w takich warunkach nasi mistrzowie przygotowują się do rywalizacji w III etapie cyklu Premier Padel. Nie są po to, żeby wygrzewać się na słońcu, ale żeby wyróżniać się na boisku.

Pomiędzy ulubieńcami publiczności, pojawiającymi się nowymi talentami i występami (lub ich brakiem) niektórych drużyn, Witamy w Acapulco ! Jak zwykle „Trener Zorrus” przedstawia nam swoją dogłębną analizę turnieju.

Istota turnieju

W konkursie wyróżnia się zespół młodych talentów, a jego zakres obejmuje m.in bajada la wolej „blok„, zakończył się potężnym uderzeniem Lebrona, skontrowanym odbiciem poza kort. Wzorowa wymiana cierpliwości i strategii, którą należy studiować we wszystkich szkołach Padel.

Czerwona kartka

Juan Lebron powraca i termometr rośnie! Pomiędzy prowokacjami i napięciami na korcie historia pomiędzy Lebronem, Yanguasem i Garrido jeszcze się nie skończyła.

Klapy

  1. Sanchez / Josémaria odpadni w 16/XNUMX finału: ich występ jest zaskakujący.
  2. Bela / Capra odpada w 32. Dywizji: porażka, która być może oznacza śmierć dla ich stowarzyszenia.
  3. Salazar / Icardo również wyeliminowany w 16. rundzie: nieoczekiwany słaby występ „Reiny” ligi padel.
  4. Ortega / Virseda, przedwczesne odejście czwartej pary światowej: tylko wypadek?
podpisy gwiazd padel

Szczyty

  1. Ustero / Alonso, aż do półfinału: ich konsekwencja jest obiecująca na przyszłość.
  2. „FRENCHIES” Blanqué / Guichard o włos pokonani u bram głównego losowania: porażka, która może być dla nich punktem zwrotnym.
  3. Castello / Jensen i Riera / Araujo w finale: miła niespodzianka tego turnieju!
  4. Coello / Tapia, bezdyskusyjnie dominujące: na podkreślenie zasługuje ich bezbłędne wykonanie.

Film z finału

W przypadku kobiet finał nowej generacji pomiędzy Araujo / Riera i Castello / Jensen zakończył się zwycięstwem tego ostatniego. Intensywny mecz, przerywany niesamowitą liczbą break pointów, zakończył się dwoma setami. Czy ten wynik wniesie powiew świeżego powietrza do padel kobieta w 2024 roku?

Wśród mężczyzn dynamikę kontynuowali Coello/Tapia, deklasując Galana i Lebrona w niecałą godzinę. Ich dominacja była tak duża, że ​​pozostawiała niewiele miejsca na analizę. Pozostaje pytanie: czy motywuje ich chęć wspólnej zabawy, czy też chęć zakończenia tych czterech lat w apoteozie?

Trasa po Ameryce Południowej będzie kontynuowana z następnym przystankiem w Wenezueli – Puerto Cabello P2. Gotowy na to, co dalej?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.