Sezon 2024 Premier Padel wkrótce rozpocznie się w Riyadzie, a kto mówi nowy rok padel mówi także nowe pytania. Wśród nich ta dotycząca Agustina Tapii i Arturo Coello. Czy para hiszpańsko-argentyńska, mniej widoczna w drugiej części poprzedniego sezonu, może ponownie dobrze rozpocząć rok?

Rozpocznij rok 2023 z przytupem

Pamiętajcie, że nieco ponad rok temu Arturo Coello i Agustin Tapia ogłosili swoje nowe stowarzyszenie, co wywołało powódź reakcji fanów. Jeśli niektórzy już widzieli, że te dwa talenty radzą sobie bardzo słabo, inni mieli wątpliwości co do komplementarności tych dwóch zawodników, którzy niezaprzeczalnie skupiają się na ataku.

Wątpliwości, które bardzo szybko rozwiała pierwsza koronacja zdobyta pod nosem Ale Galana i Juana Lebrona podczas inaugurującego sezon turnieju WPT Abu Dhabi Open. I po tym, jak przeżyli pierwszą wspólną porażkę w kolejnych zawodach, o godz Premier Padel Major Kataru (przeciwko Stupie / Di Nenno), Arturo i Agustin odnieśli serię zwycięstw, zdobywając w sumie siedem tytułów z rzędu World Padel Tour !

AGUSTIN TAPIA ARTURO COELLO MEKSYK OTWARTE

Nie do zagrania, mężczyźni z tria Crosetti / Martin / Pratto kontynuowali swoją passę i logicznie rzecz biorąc zajęli pierwsze miejsce w WPT. Tron, z którego nigdy nie zrezygnują, pomimo mniej owocnej końcówki sezonu, naznaczonej zwłaszcza wielkim powrotem Lebrona i Galana.

Jaki układ sił w 2024 roku?

Po takim początku roku wydawało się, że Arturo i Agustin ucierpieli pod koniec roku. Nic nadzwyczajnego, biorąc pod uwagę oszałamiającą liczbę meczów, jakie najlepsi gracze świata musieli rozegrać w zeszłym sezonie. Argentyńczyk i Hiszpan, którzy również wydawali się nieco przytępieni podczas Pucharu Hexagon, niewątpliwie ciężko pracują w okresie przygotowawczym i powinni pokazać zupełnie inne oblicze w Riyadzie.

Jednak wyczyny osiągnięte w 2023 r. będą jeszcze trudniejsze do osiągnięcia w 2024 r. Po pierwsze dlatego, że teraz znają je pozostałe pary i jeśli ci dwaj gracze mają niezwykły talent, to oczywiście mają pewne wady w swojej grze, które mogą wykorzystać inni. W sporcie, który staje się coraz bardziej profesjonalny, trenerzy rywalizujących par najwyraźniej włożyli wiele pracy w wideo, aby jak najlepiej pokrzyżować plany Arturo i Agusa.

Po drugie, wydaje się, że LeBron i Galan, gracze, którzy zdominowali końcówkę sezonu, wrócili do doskonałej formy. Gdy Juan LeBron w pełni wyzdrowieje po kontuzji przedramienia, w 2024 r. mogą boleć jeszcze bardziej. Do tego stopnia, że ​​dla większości fanów to para, która rozpocznie rok z głową pierwszej serii z tyłu, będzie ulubiony…

Wreszcie będziemy musieli uważać także na Di Nenno i Stupaczuka. Argentyńczycy, którym prognozy z pewnością nie sprzyjają, byli najbardziej regularnie w 2023 roku. Ponieważ w tym sezonie zaplanowano wiele wycieczek, Superpiby, które mają ogromną zdolność wytrzymywania wysiłków, mogą niektórych zaskoczyć. Pokazali już, że są bardzo silni w Pucharze Hexagon i Pucharze Rezerw. Miejmy tylko nadzieję, że dla ich dobra nie staną się zbyt szybko fit...

Zrozumieliście, tour de force osiągnięty przez Tapię i Collo w zeszłym sezonie będzie jeszcze trudniejszy do osiągnięcia w 2024 roku. Ale jeśli para, która rozpocznie sezon jako rozstawiona z numerem 2 w ranking FIPowi udaje się znowu wszystko wygrać w pierwszej połowie roku, wyczyn będzie tym piękniejszy!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !