Druga rotacja na środku Palais des Sports André-Brouat. Faworytami byli Alix Collombon i Victoria Iglesias i przyjęli swój status, wygrywając mecz.

Alix i Victoria przybrały na sile

Początek meczu okazał się dla pary francusko-hiszpańskiej trudniejszy niż oczekiwano. Od początku Hiszpanie Agueda Perez i Sara Ruiz narzucali swój rytm, kładąc Alix Collombon i Victoria Iglesias pod presją. Francuzi i Hiszpanie walczyli o znalezienie swojego rytmu i zostali złamani, przegrywając 5/2 w pierwszym biegu. Jednak para francusko-hiszpańska stopniowo odzyskiwała automatyzmy i zaczęła nabierać rozpędu. Była w stanie odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrała pierwszego seta wynikiem 7/5.

Dynamika utrzymała się w drugim biegu. Alix Collombon i Victoria Iglesias utrzymały swój poziom i rozegrały 9 meczów z rzędu. Na korcie centralnym byli nadmiernie podekscytowani, wykorzystywali rywali i zmuszali ich do popełniania błędów. Po trudnym początku seta francusko-hiszpańska para stopniowo odnajdywała się przez cały mecz. Alix i Victoria odniosły zasłużone zwycięstwo w czasie 1:30, uzyskując końcową notę ​​7/5 6/2.

1/8 ostatni czwartek

Celem francusko-hiszpańskiej pary jest awans do ćwierćfinału. Po znalezieniu swoich automatyzmów Alix i Victoria zyskały na sile podczas tego spotkania, co jest zachęcające na resztę turnieju. Umówimy Cię na spotkanie w czwartek, aby śledzić ich rundę XNUMX. Zmierzą się ze zwyciężczynią meczu Marina Lobo/Teresa Navarro z siostrami Alayeto. Więcej informacji pojawi się w ciągu dnia.

Od godziny 14 publiczność będzie mogła śledzić mecz francuskiej zawodniczki Léi Godallier i jej hiszpańskiego partnera Araceli Martinez.