Esprit Padel, klub z Lyonu odcisnął swoje piętno, oferując bardzo piękną pierwszą edycję Open Esprit Padel przez Flexperta. W turnieju pań, mężczyzn i mieszanych w kategorii P1000 zwyciężyły pary Pujals / Collombon w przypadku pań, Bergeron / Blanqué w przypadku mężczyzn i Miotto / Sorel w mieszance.

Powrót do szalonego weekendu.

Pujals / Collombon: Zdecydowanie za mocny

Sara Pujals, Hiszpanka i Alix Collombon, mistrzyni Francji padel tytułowe były zdecydowanie za mocne w tym turnieju pań. Przede wszystkim we wszystkich obszarach gry tak naprawdę nie martwili się tym turniejem, nawet jeśli…

W finale, przeciwko drugiej francusko-hiszpańskiej parze turnieju, Kristinie Clément i jej luksusowej partnerce Gemmie Triay, jednej z najlepszych zawodniczek na świecie, Collombon / Pujals musiały po drodze stracić seta, aby dotrwać do końca konkursu.

Tak, przyczynę tego drugiego seta można wytłumaczyć głównie rozluźnieniem pary Collombon/Pujals, ale możemy pogratulować wojowniczce Kristinie Clément, która na tym turnieju będzie dużo pracować u boku mistrzyni Gemmy Triay.

Mogliśmy także zobaczyć ogromny postęp naszej Francuzki Alix Collombon, która naprawdę zaskoczyła nas swoim poziomem gry w tym turnieju. Line Meites zwracała na to uwagę kilka razy:

bardzo trudno będzie dogonić Alix Collombon i Jessicę Ginier podczas mistrzostw Francji padel we wrześniu przyszłego roku w Tuluzie Padel Klub.

Dla Collombon/Pujals, po zwycięstwie na francuskiej ziemi, para francusko-hiszpańska wyjechała do Barcelony, aby spróbować odnieść jak najwięcej sukcesów na zawodach zawodowych.

Blanqué / Bergeron: W KOŃCU!

O tak ! Bastien Blanqué i Johan Bergeron mogą cieszyć się pierwszym zwycięstwem nad paryską parą Adrien Maigret / Benjamin Tison. Paryżanie rzeczywiście muszą ukłonić się francuskim mistrzom padel 2017 rok po wygraniu dwóch pierwszych konfrontacji.

Finał, który nie przejdzie jednak do historii pod względem poziomu gry... Obie pary nie dały z siebie wszystkiego padel.

Choć spodziewaliśmy się, że paryska para zacznie szybciej niż południowcy, zwłaszcza ze względu na problemy zdrowotne Bastiena Blanqué, spotkało nas coś zupełnie odwrotnego: świetny start Blanqué / Bergeron, podczas gdy para Maigret / Tison miała z pewnością zapomniał iść pierwszy na początku meczu.

Para Bergeron/Blanqué przybyła z dużą pewnością siebie po bardzo dobrych wynikach podczas Lisbon Challenger. Obu zawodnikom udało się zagrać jeszcze bardziej agresywnie niż zwykle, co zaskoczyło parę Tison/Maigret.

Runda kwalifikacyjna 1er dla Bergeron / Blanqué! Pierwszy dla Francji!

Ale nie będziemy się okłamywać, dwójka paryskich zawodników popełniła zbyt wiele błędów, zbyt wiele niedokładności, aby mieć nadzieję na odwrócenie sytuacji w pierwszym secie przegranym 6/1.

W drugim secie bierzemy tych samych zawodników i odwracamy role. Dość zaskakująco, podczas gdy madryccy kontrolowali mecz, przełamując od początku w drugim secie, Bastien Blanqué i Johan Bergeron stworzyli katastrofalny serwis, całkowicie przywracając dynamikę tego meczu.

Nie będziemy musieli powtarzać tego dwa razy Paryżanom, aby wkroczyli w wyłom i zaoferowali poziom gry bardziej odpowiadający ich pozycji. Rozbija się machina Adriena Maigreta i Benjamina Tisona… Ale jednocześnie jest to gra południowców, którzy są spięci… Podczas gdy Blanqué / Bergeron mieli mecz w rękach, tracili kontrolę nad tym samym przegrywając drugiego seta 6/2.

Kolejny trzeci set po wspaniałym finale My Padel Wieża tenisowa Padel Niedz.

Poziom rozgrywki jest wyrównany i w końcu mamy mecz godny bohaterów na torze. Wymiany się wydłużają, bezpośrednie błędy stają się rzadsze. Jednak ostatecznie to Bastien Blanqué i Johan Bergeron wygrali 6/4 w tym decydującym secie po nieudanym rewanżu paryżan, a Benjamin Tison zakończył mecz kulejąc... Ale na szczęście bardziej ze strachu niż z krzywdy.

Mecz, o którym warto zapomnieć dla paryżan, ale przede wszystkim pierwsze zwycięstwo Bergeron/Blanqué przeciwko Maigretowi/Tisonowi.

Miotto / Sorel na krawędzi!

Turniej mieszany wygrywa para David Miotto / Géraldine Sorel padel do Esprit Padel zmierzy się z Justinem Lopesem i Emilie Guisier. Finał, który mógł potoczyć się inaczej, gdy wiemy, że mecz zakończył się świetnym tie-breakiem wygranym 10:0 przez Sorel/Miotto.

Wystawa z pięknymi mistrzami

Esprit Padel Zaproponował także fajny mecz na inaugurację: Tello/Blanqué vs Triay/Chingotto. Zwycięstwo pary mieszanej w 3 setach. Dziękuję im za te dobre chwile.

Organizacja była doskonała, po mistrzowsku prowadzona przez głównego sędziego, Jérôme’a Bécasseta, zespół Esprit Padel z Sébastienem Cornetem oraz wspaniałą komentatorką i matką chrzestną wydarzenia: Alizé Cornet.