Od kilku lat padel jest "modny sport„. Coraz więcej osób ćwiczy to w celach rekreacyjnych lub na zawodach. Nie trzeba było długo czekać, aby usłyszeć błyskawiczny rozwój padel.

Liczba praktykujących wzrosła pięciokrotnie w ciągu 4 lat i stale się rozwija. Dziś liczymy ponad 110.000 XNUMX licencjobiorców padel wśród wszystkich licencjobiorców FFT (obejmuje to zatem licencję na wiele rakiet i licencję padel).

Więc dlaczego padel Czy wybuchł w ten sposób, kiedy jeszcze 10 lat temu nikt o nim nie słyszał? Nie musimy wracać bardzo daleko. W 2020 r. Covid-19 szaleje na całym świecie a rządy wszystkich krajów – lub prawie – nakładają ścisłe ograniczenia na całą populację świata… jest marzec 2020 r.

Latem kraj ponownie się otwiera, ale październik jest tuż za rogiem, kiedy nadchodzi nowe ograniczenie, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem zezwolenia na opuszczenie kraju w niektórych przypadkach. Sport to jeden z przywilejów. Problem: sporty halowe i zespołowe są zabronione. Wielu będzie improwizować jako biegacze, a niektórzy odkryją ten sport, wówczas dozwolony: padel. Zachowując towarzyskość, mogliśmy szanować gesty bariery.

Maska Sanyo Gutierrez Covid padel

Dlatego wielu przetestowało się i wielu dołączyło. Nawet po zakończeniu obostrzeń ludzie nadal przychodzili na pola. Poczta pantoflowa była również niezbędna do rozwoju padel.

Obecnie liczba praktykujących stale rośnie. Liczba licencjobiorców eksploduje, a liczba turniejów w całej Francji rośnie. TO padel to znacznie więcej niż „modny” sport. Staje się niezależny i obiecujący. Nie ma wątpliwości, że za kilka lat stanie się koniecznością, być może do czasu, gdy stał się najpopularniejszym sportem we Francji...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.