Pod Greenweez Paryż Major, Ekologiczny fresk tenisa i Padel został zainstalowany w pobliżu kortu Philippe-Chatrier, w celu podniesienia świadomości społecznej na temat problemów środowiskowych związanych z uprawianiem tych sportów. Na dedykowanym stoisku na stadionie Roland-Garros, Paula Voegele et Claire Halle, wyjaśnij nam, jak mieszać padel i ekologia.

Dbanie o swoją rakietę

„Przeciętny gracz amator trzyma swoją rakietę przez około 15 miesięcy. Celem jest, aby Twoja rakieta służyła jak najdłużej, ze względu na koszty, ale przede wszystkim ekologię. Aby ograniczyć jego wpływ, który w szczególności dotyczy produkcji i transportu, należy o niego dbać i, jeśli to możliwe, naprawiać. Istnieją firmy rozwijające się w tym obszarze. »

„Możesz także zastosować podejście oparte na gospodarce o obiegu zamkniętym, kupując na przykład sprzęt używany i odsprzedając go, gdy już go nie używasz. »

Odruchy do wzięcia

„Aby chronić rakietę, dostępne są również woreczki termiczne. Pomagają uniknąć gorącego/zimnego nagrzewania materiałów syntetycznych, a tym samym przedwczesnego uszkodzenia podniebienia. Ponadto powinieneś mieć odruch przeniesienia rakiety do umiarkowanego miejsca, szczególnie zimą. Co więcej, powszechnie uważa się, że odpryski farby zmieniają grę, co jest nieprawdą. Rakieta nie jest pęknięta, jest to jedynie wada lakieru. »

„Zasadniczo w życiu palanta największy wpływ na środowisko wywiera jego produkcja. Ze względu na wykorzystanie surowców, często syntetycznych i będących pochodnymi paliw kopalnych. Dlatego bardzo ważne jest, aby o nie dbać, nie tylko po to, aby zmaksymalizować ich wpływ, ale także dlatego, że obecnie trudno jest je poddać recyklingowi”.

Spraw, aby nasze piłki służyły dłużej

„Dzięki ciśnieniownikom do piłek zwiększamy żywotność piłki średnio o 30%. Dla dużych konsumentów piłek jest to dobry sposób na uczynienie ich opłacalnymi. »

Operacja Żółta Piłka dla padel

„Jest to firma FFT zajmująca się recyklingiem piłek tenisowych, która istnieje od 2009 roku. Umożliwia zbiórkę piłek tenisowych, padel, tenis plażowy do wykonywania podłóg sportowych w miejscach o powołaniu społecznym i solidarnościowym. Co roku zbieranych jest 1 milion piłek.
W tym roku zasady działania Żółtych Piłek ulegają zmianie, ponieważ nie tylko piłki będą nadal zbierane do pojemników, ale będzie można także zostawić swój sprzęt. padel i tenis. Jeżeli klub posiada taką możliwość, można w niej przechowywać rakiety, opaski, chwyty itp.

Klub musi zwrócić się o to do Federacji za pośrednictwem ligi lub komisji ds. śmietników i jest to bezpłatne.”

Odruch baterii w supermarketach

– Są też dystrybutorzy, np. wyspecjalizowane sklepy sportowe, którzy oferują oddanie sprzętu do pojemników. Ta nowa koncepcja, możliwa dzięki utworzeniu sektora zarządzania artykułami sportowymi i rekreacyjnymi za pośrednictwem ekoorganizacji Ecologic, będzie się ogromnie rozwijać. To ten sam odruch, co baterie w supermarketach. »

Różne akcje ekologiczne

„Francuska Federacja Tenisowa podjęła kilka zrównoważonych działań. Na przykład przez cały czas trwania turnieju niesprzedana żywność i jej nadwyżki są przekazywane stowarzyszeniu „Le Chaînon Manquant”, które walczy z biedą i marnowaniem żywności. Dziś rano 40 kg deseru zostało przekazane stowarzyszeniu „Aurore”, które zapewnia awaryjne zakwaterowanie. »

Amance’a Redondy’ego

Zostałem fanem padel, Zamierzam informować Państwa na bieżąco o wszystkich nowościach padel ! Do zobaczenia wkrótce na stokach!