Kto nigdy nie włamał się do rakiety nadmiar złości lub uderzając w kolegę z drużyny lub w siatkę ? Tak, te małe rzeczy są kruchy...

Podczas ich wywiad dla Padel Magazine, Jérôme Decock, założyciel Extrême Padel i Bertrand Maniere, kierownik sprzedaży, dał kilka porad aby jak najlepiej chronić swojego pala. Do tego też dodamy kilka rad!

Nie uderzaj rakietą

To wydaje się najbardziej oczywiste, to prawda. Jednak wierz lub nie, jest to trochę bardziej subtelne, niż się wydaje. Oczywiście najlepszym sposobem na jej uszkodzenie jest uderzenie rakietą o ziemię, okno, kratkę lub siatkę. Pianka przyjmuje uderzenie, główka rakiety także. Krótko mówiąc, masakra gwarantowana.

Wiedz również, że podnoszenie piłki z ziemi i machanie rakietą – jak to często robią najbardziej utalentowani gracze tenisiści – mocno wcina się w piankę. Uderzenie piłki, podłoża i rakiety to idealny koktajl, który powoduje zniszczenie pianki wewnątrz i uszkodzenie powłoki. Lepiej jest podnosić piłkę ręką lub nogą!

złamać rakietę padel maigret

Używaj ochrony głowy rakiety

Punkt ten wydaje się prawie tak samo spójny jak pierwszy, pozostaje jednak nie mniej ważny. Ochrona rakiety to mały przezroczysty pasek – lub kolorowy w zależności od marki – który pomaga chronić ramę rakiety.

Choć nie jest to rozwiązanie cudowne, to pomaga szczególnie w kontakcie z oknem, podłożem czy kratami. Po pierwsze, farba na palcu nie zniknie magicznie. Po drugie, ograniczy to ryzyko pękania w przypadku mocnego kontaktu. Biorąc to pod uwagę, to nie dlatego, że zapewniłeś ochronę swojej rakietie, staje się ona niepokonana... Musisz więc na to uważać.

NIGDY nie zostawiaj rakiety w samochodzie

Widzimy Ciebie, który zostawiasz rakietę w bagażniku samochodu, bo: „jutro grasz znowu, nie musisz jej wyjmować”. Czy wiesz w ogóle, co robisz swojemu palaczowi, zostawiając go w ten sposób, dzień i noc?

Rakieta padel jest zaprojektowany z określonych rodzajów mniej lub bardziej delikatnych materiałów. Pozostawiając go w bagażniku samochodu, narażamy go na dość znaczne wahania temperatur. Mroźna noc, po której następuje gorący dzień? Mieszanka gwarantująca co najwyżej uszkodzenie rakiety.

Najlepiej zabrać to do domu.

Regularnie czyść swój pal

Ważne jest również dokładne oczyszczenie palucha po jego użyciu, z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest wilgotność. Jeśli grałeś na lekko wilgotnych kortach, po deszczowym dniu lub zimnej nocy, piłki mogły wchłonąć tę wodę i rozprowadzić ją na rakiecie. Dlatego zawsze najlepiej jest wytrzeć pala ręcznikiem lub szmatką, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci do pianki.

Drugi powód dotyczy ziaren piasku. Mniej obecne na nowych dywanach, ziarna piasku są nadal szeroko rozpowszechnione na torach. padel We Francji. Oni także stanowią zagrożenie dla pala. Czyli ta sama zasada co w przypadku wilgoci, przetarcie ręcznikiem i gotowe!

Wyposaż się w torebkę padel

Wydaje się to takie logiczne, a jednak niektórzy gracze tego nie robią. Miej torbę padellub inny, pozwala, aby rakieta nie ulegała zbyt wielu zmianom. Pozostawienie rakiety na słońcu nieuchronnie spowoduje jej uszkodzenie. Podobnie jak pozostawienie go na deszczu.

Nawet w domu, jeśli zostawisz swojego palta bez torby, istnieje ryzyko uszkodzenia go przez wilgoć. Zrozumiesz, ten ostatni jest prawdopodobnie najgorszym wrogiem Twojej rakiety. Aby zapobiec atakowi twojej broni, włóż pala do torby lub pokrowca, izolowanego lub nie. To przynajmniej spowolni zużycie spowodowane wilgocią.

Osłona Wilson-Bela-V2

Szukasz miejsca, w którym znajdziesz najlepszy sprzęt? padel ? Spotkanie tutaj !

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.

Tagi