Jest to zjawisko, na które narażonych może być wiele klubów plenerowych: ptaki zabijające się o szyby stoków narciarskich. padel.

Rzeczywiście, tylne szyby są całkowicie przeźroczyste, ptaki zwykle ich nie rozróżniają i często wpadają na nie. Jeśli przybędą szybko, szok jest po prostu śmiertelny...

W autonomicznej wspólnocie Aragonii, a dokładniej w mieście Bubierca, godzinę drogi od Saragossy, rada regionalna znalazła rozwiązanie.

Rzeczywiście, jeśli Aragonia jest niesamowitą krainą powitania dla ptaków poszukujących wolności, od kilku lat rząd jest w stanie zaobserwować, że duża liczba tych ptaków rozbija się o tereny padel regionu.

Ministerstwo Rolnictwa i Środowiska przeprowadziło nawet badania dotyczące tego szkodliwego zjawiska dla lokalnej fauny w trzech torach padel w Saragossie i był w stanie naliczyć ponad 100 martwych ptaków w ciągu zaledwie jednego roku! Aby zaradzić tej pladze, Region zdecydował się naklejać naklejki na okna, aby zasygnalizować ich obecność ptakom. Szare pionowe pasy sprawiają, że z zewnątrz można sądzić, że szkło jest w rzeczywistości siatką.

Wynik był zaskakujący, ponieważ w ciągu jednego roku klub nie żałował żadnego wypadku: wskaźnik sukcesu 100% dla tego projektu, który w związku z tym został rozszerzony na inne gminy.

Więc jeśli i Ty masz problem z ptakami w swoim klubie, wiesz, co musisz zrobić!

Źródło: Revista Quercus

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.