Przez dwa sezony bramkarz Real Madryt znacznie poprawił swój styl życia, stając się jednym z trzech najlepszych bramkarzy na świecie. Według jego słów w gazecie l'Equipe, padel odgrywa ważną rolę dla belgijskiego gracza.

Prawie idealny sezon dla Thibauta

„Będzie szukał piłek, których żaden bramkarz nie może dosięgnąć”, wyjaśnił kapitan Celta Vigo, Iago Aspas. A Galicjanin się nie myli! W efekcie, Thibaut Courtois to jeden z kluczy do sukcesu Realu Madryt Ancelottiego.

Zakwalifikował się do półfinału Liga Mistrzów (przeciwko Manchesterowi City), mały punkt od tytułu w Liga deklasując wszystkich swoich przeciwników, Real i jego belgijski bramkarz mieli do tej pory niemal doskonały sezon.

Często mówi się, że aby zdobyć tytuły, potrzebujesz najlepszego bramkarza i najlepszego napastnika, i to właśnie ma Real Madryt, z Karim Benzema i Thibaut Courtois. Jeśli po pierwsze kluczem do sukcesu jest ciężka praca na siłowni i psychologiczny wyzwalacz, który pozwala mu rozwinąć cały swój talent, po drugie jest to m.in. padel co pozwoliło mu osiągnąć doskonałość w najwyższym punkcie.

uprzejmy alaba marcelo

Prace techniczne w padel

Dwa lata temu Courtois postanowił zmienić swoje styl życia stać się istotną częścią meregens. Zwerbował domowego kucharza, który pomógł mu zrzucić tłuszcz i zabrał się do pracy padel i golf jako uzupełnienie jego treningu na Valdebebas.

"W padel, ponieważ piłka porusza się szybko i odbija się we wszystkich kierunkach, pracuje nad refleksem, ruchami, poczuciem oczekiwania, ustawieniem., wyjaśnił jego ojciec.

I Thibaut się nie myli, padel to świetne narzędzie dla drużyn piłkarskich. Zinedine Zidane określił to przez mikrofon w Padel Magazine ostatni upadek : "Bawić się w coś padel w sezonie jest dobrym kompromisem, aby zrobić małą sesję fizyczną. Myślę, że to dobry pomysł. Ponadto Rudi Garcia używał go już w przeszłości.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !