To największe wydarzenie w roku na francuskim torze: Mistrzostwa Francji rozpoczynają się w najbliższy piątek o 4:XNUMXPadel Toulouse-Colomiers. Oceniamy obecne siły.

panie

Wśród dziewcząt, jeśli nie liczyć kontuzji lub ogromnej niespodzianki, Alix Collombon i Léa Godallier powinny w tę niedzielę wspólnie zdobyć trzeci tytuł mistrzyni Francji. Rzeczywiście ci, którzy zajmują odpowiednio 21. i 46. miejsce w rankingu FIP, mają we Francji kilka kroków do przodu i trudno przewidzieć, kto mógłby ich pokonać.

Alix Collombon Léa Godallier P2000 Perpignan 2023

Z tyłu jednak walka zapowiada się bardzo interesująco. W czołówce znajdziemy oczywiście Pothier/Ginier, jedyną parę, która zdobyła seta w Collombon/Godallier we Francji, ale także Soubrié/Touly, parę z koroną na P2000 w Toulouse-Colomiers. W warunkach, które cenią, Charlotte i Carla, które korzystają z wild-card, będzie jednym z najniebezpieczniejszych duetów w Oksytanii.

Pary Clergue/Ligi, Invernon/Barsotti, Ros/Lefevre, Phaysouphanh/Dardaine i Bahurel/Martin pokazały już, że potrafią być bardzo niebezpieczne. Czy uda im się zaskoczyć Tuluzę?

panowie

Wśród mężczyzn również zapowiada się gorąco i to na każdym poziomie. Święci w zeszłym roku Thomas Leygue i Bastien Blanqué, którzy wrócili po zwycięstwie w P2000 z 4Padel Faworytami będą Toulouse-Colomiers. Jeśli jednak w Oksytanii będą chcieli po raz kolejny wznieść puchar w górę, Bastien i Thomas będą musieli zagrać na maksimum swoich możliwości, bo za kilkoma parami jest bardzo niebezpiecznie.

Mamy tu oczywiście na myśli drużynę złożoną z najlepszego francuskiego zawodnika Benjamina Tisona i człowieka, z którym rozegrał swój pierwszy finał mistrzostw Francji, Adriena Maigreta. Rok temu mieszkańcy Ile-de-France, bardzo dobrze czując się w Dubaju, marzą o wspólnej koronie we Francji.

Warto zwrócić także uwagę na duet Dylana Guicharda i Jérémy’ego Scateny, którzy w Japonii byli pełni zaufania wygrywając FIP Rise w Chibie.

scatena guichard

Za tymi trzema duetami, które wydają się najmocniejsze, pójdziemy w ślad za kilkoma parami jak Seurin/Vives czy De Meyer/Vanbauce. Weterani Le Panse/Trancart i Ferrandez/Lopes będą chcieli pokazać, że nadal mają paliwo w silniku.

Zrozumieliście, że Mistrzostwa Francji 2023 zapowiadają się ekscytująco na wszystkich poziomach!

Aby śledzić konkurs:

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !