W zeszłym tygodniu było teraz zwykłe spotkanie padel w firmie Roland-Garros założonej przez Francuska Federacja Tenisowa. Wiele osobistości dołączyło do tej wspaniałej imprezy i nie zawahało się założyć butów sportowych i uzbroić się w pala, aby świetnie się bawić w 20×10.

Oprócz legendy Fernando Belasteguin, mogliśmy zobaczyć sportowców Thierry omeyer et Robert Pires ale także gwiazdy telewizji Cyril Hanouna et Cartmana. Obecna była kolejna gwiazdorska osobowość małego ekranu: Denis Brogniart. Legendarny prezenter Koh-Lanta również oddał się grze na chwilę na torze, a następnie zwierzył się z tego doświadczenia.

„The padel jest bardziej dostępny i fajniejszy niż tenis”

„Jak widać jestem przemoczony, bawiłem się Arnaud Di Pasquale i dwóch najlepszych francuskich. Przede wszystkim jestem tenisistą, więc na początku granie ze ścianami było trochę skomplikowane, ale jest tak zabawne, że naprawdę mi się podobało. Jest to aktywność, która męczy inaczej niż tenis.

Powiedziano mi, że padel był bardzo dostępny, ale myślę, że jest jeszcze bardziej, gdy pochodzisz z tenisa. Na padel gdy zrozumiemy, że musimy trochę bardziej używać nadgarstka, trochę puścić ramię robiąc krótsze przygotowanie, wtedy zaczniemy się dobrze bawić. To bardziej zabawne i bardziej przystępne niż tenis, to jasne”.

Czy musisz być graczem? padel ubiegać się o Koh-Lanta?

„Rzeczywiście Nicolas i Franck grają padel ale to nie jest warunek ubiegania się o Koh-Lanta. Musisz być bardzo wysportowany, mieć dobrą kondycję fizyczną, zmysł gry jest dla Koh-Lanta niezbędny, więc koniecznie, gdy grasz na padel możemy mieć niewielką przewagę. Na 25 miejsc jest 000 20 zapytań. Jest mnóstwo ludzi, którzy są wspaniali i niestety nie możemy ich przyjąć. Są kandydaci, którzy złożyli wniosek 10 lat przed przyjęciem. Nigdy nie rozpaczaj”.

Le padel, dobry sport przygotowawczy na Koh-Lanta?

"Myślę, że wszystkie sporty, które prowadzą do komunikacji, do współżycia w dobrych i złych czasach, są pozytywnymi składnikami, aby znaleźć się w najlepszych warunkach na Koh-Lanta. To oczywiste, że kiedy wspólnie uprawiasz sport, masz zbiorowe doznania, które są niezbędne w przygodzie..

Au padel jeśli chodzi o Koh-Lanta, to drużyna, która będzie najbardziej komplementarna, wygra, ponieważ wady najsłabszych zostaną unicestwione przez silniejszego gracza. Pewne jest, że jeśli masz kogoś bardzo silnego, ale bardzo indywidualistycznego, to oczywiście da to szansę rywalom na grę na słabym ogniwie zespołu. Oto sekret. Możemy powiedzieć „the padel i Koh-Lanta, ta sama walka!” (śmiech)"

Obejrzyj całą rozmowę w poniższym filmie.

Sebastien Carrasco

Fan padel i pochodzenia hiszpańskiego padel płynie w moich żyłach. Bardzo chętnie podzielę się z Państwem moją pasją poprzez odniesienie do świata padel : Padel Magazine.