Od jutra, w piątek 19 stycznia 2024 rThe padel zostaną uhonorowani w Mediolanie i podniesie się kurtyna nad tym długo oczekiwanym wydarzeniem przeznaczonym dla całej społeczności padel : Padel Targi Trendów.

Po sukcesie zeszłorocznej edycji „zero„, w którym wzięło udział ponad 18 000 ludzie, Padel Trend Expo powraca. Jest to pierwsza duża międzynarodowa impreza w całości poświęcona tej stale rozwijającej się dyscyplinie, gromadząca ok 3 300 kluby i 8 900 na terytorium Włoch i ponad milion praktykujących.

Organizowane przez Next Group, zintegrowaną grupę komunikacyjną, we współpracy z Włoska Federacja Tenisowa i Padel a pod patronatem Urzędu Miejskiego w Mediolanie „targi” rozrywkowe zapowiadają się jeszcze bogatsze w znamienitych gości i treści. Przy 120 stoiskach i 145 firmach zwiedzający będą mogli przechadzać się po alejkach wystawy. Firmy zaprezentują najnowsze osiągnięcia w zakresie sprzętu, ale także turystyki czy zdrowia.

Co się stanie od 19 do 21 stycznia w Allianz MiCo, rzut beretem od modnej dzielnicy Citylife, będzie 3-dniowym przeżyciem, którym będziesz mógł się cieszyć po raz kolejny w zawrotnym tempie. Pozwoli gościom z całego świata zanurzyć się w niezapomnianych przeżyciach.

Szanowni Goście

Spodziewamy się bardzo bogatego programu, z bardzo popularnymi uczelniami międzynarodowymi, takimi jak M3 Padel Akademia, Akademia Sanyo, Cepaca Padel Akademia, PadelMBA, Akademia Rafaela Nadala, Królewski Padel Akademia, SPH et MVM.

Nie zabraknie także wystaw i pokazów wielu znanych graczy m.in Pablo Lima, Mati Diaz, Mike'a Yanguasa, Javiera Garrido, Momo González, Gonzalo Rubio, Teodoro Wiktor Zapata, Gemma Triay, Eli Amatriana, Veronica virseda, Carolina orsi, i wiele innych. z kliniki przeznaczone dla publiczności będą także prowadzone przez światowej sławy autokarów, takich jak m.in Juanjo Gutierreza, Manu martin, Claudio Gilardoniego, Martina Echegaraya, itp.

LOKALIZACJA STOISK I TORÓW

Podobnie jak w roku ubiegłym na miejscu odbędą się liczne wydarzenia z udziałem osobistości ze świata kina, radia i telewizji. W ramach wydarzenia odbędą się także mecze, których nie można przegapić, pomiędzy byłymi gwiazdami piłki nożnej, tenisa, koszykówki, siatkówki i rugby.

Działalność Włoskiej Federacji Tenisowej i padel

Ważne partnerstwo z Włoską Federacją Tenisową i padel potwierdzono także na rok 2024. Ten ostatni będzie wystawiał się na swoim stoisku legendarny Puchar Davisa, wygranej niedawno w Maladze.

W drugiej edycji FITP przeprowadzi także różne działania przygotowawcze i konkurencyjne na zarezerwowanym dla niego korcie nr 1. Tam będzie kursy edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych i średnich, z pokazami i objaśnieniami podstawowych ruchów, aby rozpocząć stawianie pierwszych kroków w nauce padel. Będzie też ćwiczenia taktyczne i technik przeznaczonych dla dzieci w wieku szkolnym padel FITP, którzy opanowali już podstawy tego sportu.

Nie przegap ważnych wydarzeń FITP, takich jak projekt Wózek inwalidzki poświęcony włączeniu, Twórca treści Super Tiebreak z udziałem najmłodszych oraz finał historycznego towarzyskiego turnieju TPRA.

Wreszcie, dla wielu początkujących i ciekawych szkół średnich, nie przegap chrztu pikle, nowa specjalność rakietowa które wprowadzą wykwalifikowani nauczyciele Federacji poprzez minikursy i mecze towarzyskie organizowane na dwóch torach obecnych podczas targów.

Padel i włączenie, konieczność

W 2023 roku odbyło się wiele wydarzeń poświęconych włączeniu społecznemu, a druga edycja będzie jeszcze bogatsza merytorycznie. Sportowcy z niepełnosprawnością ruchową z oddziału kręgosłupa szpitala Niguarda w Mediolanie rozpoczną testy nowego wózka inwalidzkiego w terenie. padel APTA zaprojektowana z myślą o potrzebach klubów i sportowców.

Europejskie wydarzenie pt Padel Mixto pod okiem przedstawiciela Fundacji Entain, która od lat wspiera włączenie społeczne i pokonywanie pewnych barier ekonomicznych, będzie reprezentować Anglię w terenie, demonstrując bliskość i współpracę w ramach projektu Mixto.

W ramach tego wydarzenia Padel Mixto, jeden mistrzowskich zostanie również zorganizowana dla instruktorów przybywających z całych Włoch, aby podzielić się i zaprezentować najlepsze praktyki opracowane w celu promowania dyscypliny, w której niepełnosprawni i sprawni sportowcy grają zespołowo, oraz w celu opracowania programu w klubach w 2024 r. Na koniec finał etapyWłącznie Padel Wycieczka, wydarzenie zarezerwowane dla zawodników z niepełnosprawnością ruchową i organizowane przez paraolimpijczyka Alessandro Ossola, zakończy trzy dni włączenia.

Walcz z izolacją

Warto również zwrócić uwagę na wspaniałą inicjatywę „Palla al Centro"W Fundacja Franceski Ravy NPH Italia ETS skierowany do młodzieży i młodych dorosłych działających w Instytucie dla Nieletnich Cesare Beccaria. Dzięki umowie o współpracy podpisanej w lipcu 2020 r. z sądem dla nieletnich w Mediolanie i Centrum Sprawiedliwości Karnej dla Lombardii, inicjatywa ta ma na celu zwalczanie izolacji młodych ludzi, którzy weszli na ścieżkę przestępczą.

Delegacja będzie obecna w dn sobota 20 stycznia podczas wydarzenia we współpracy z jednym z zaproszonych graczy, Carlosa Pereza Cabezę, który poświęcił już wiele uwagi młodym ludziom udzielając im lekcji i opowiadając historie ze swojego życia zawodowego.

Jeśli chcesz znaleźć cały program rozrywkowy z Padel Trend Expo: tak tutaj !