Didier Deschamps, były kapitan francuskiej drużyny piłkarskiej i obecny trener bluesa, stał się prawdziwym zwolennikiem padel. Do tego stopnia, że ​​regularnie gra tam na południu Francji. „Jego sport” również robi decydujący zwrot w swoim rozwoju.

Później Monte-Carlo Padel Mistrz, spotkaliśmy się z nim, aby dowiedzieć się więcej o jego powiązaniach z tym sportem.

„Graj, kiedy tylko mam okazję”

"Gram padel głównie w południowo-wschodniej Francji. To sport, który staram się uprawiać, kiedy tylko mam okazję. Niestety przy całej mojej działalności zawodowej nie zawsze jest to oczywiste. Ale w rzeczywistości odkryłem ten sport i wymieniłem swoje pierwsze piłki w 2009 roku!

A potem przypominam sobie, że robiłem też krążki z boku Czarna porzeczka.

Podobnie jak w piłce nożnej, padel pozostaje sportem zespołowym. Musisz wiedzieć, jak wymieniać się ze swoim partnerem i starać się analizować pozycje przeciwników, aby się dostosować. W końcu myślę, że podobieństw jest o wiele więcej padel możesz pomyśleć.

Prawdą jest więc, że piłkarz, którym jestem, doskonale odnajduje się w tym sporcie, który również jest mniej wymagający fizycznie. Kiedy mówię ciężko, mam na myśli głównie kontakt. Wprawdzie rakiety z teleskopem mogą mieć nieprzyjemne niespodzianki, silne uderzenie prosto na ciebie, ale kontakt w piłce nożnej może być trudniejszy i bardziej niebezpieczny niż w piłce nożnej. padel".

„Zainwestuj w padel. Dlaczego nie"

„Najpierw zacząłem grać w tenisa w Centre de Formation de Nantes. Ale futbol przejął kontrolę. I musiałem się w to całkowicie zaangażować. Więc nieuchronnie, gdy masz podstawy gry w tenisa, są umiejętności do gry w tenisa. padel. To dobra wiadomość: możesz szybko bawić się tym sportem.

Wiem, że w Hiszpanii padel to sport wysoko rozwinięty. Widzimy również kilka osobistości. ten padel ma wiele atutów w swojej grze, a poza tym nigdy nie zamykałem drzwi przed rozpoczęciem projektu padel. Ale szczerze mówiąc, jeśli to zrobię, chcę to zrobić do końca. A na razie mam dużo pracy, żeby zainwestować w coś innego.

W Monte Carlo Padel Mistrzu, miałem okazję poznać niesamowitych profesjonalnych graczy, którzy pokazali nam, co padel. Udało mi się również wziąć udział w małym turnieju zorganizowanym przez Fabrice Pastora.

W końcu padel to mój sport. Ale naprawdę ćwiczę to w wolnym czasie, z przyjaciółmi. To dla mnie ważny moment relaksu i pozwala zachować formę!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.